UWAGA!

Biała Lokomotywa

Elbląg, Biała Lokomotywa

W piątek, 2 lipca, o godz. 21 w Galerii EL odbędzie się niezwykły koncert pod tytułem „Biała Lokomotywa”. Będzie to podróż po świecie twórczości Edwarda Stachury, po którym oprowadzą nas artyści – m.in. Jacek Bończyk, Wojciech Brzeziński, Jan Janga Tomaszewski, Radosław Elis, Mirosław Baka oraz Zbigniew Zamachowski. Wykonawcom będzie towarzyszył zespół znakomitego muzyka Hadriana Tabęckiego „Kameleon Septet” oraz Elbląska Orkiestra Kameralna. Twórcą muzyki do koncertu jest Jerzy Satanowski.

„Biała Lokomotywa” realizowana jest w ramach XXXVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, które realizowane są w czterech miastach regionu: Olsztynie, Szczytnie, Kętrzynie i w Elblągu. Tegoroczne Spotkania Zamkowe będą trwały cztery dni i złoży się na nie dziewięć koncertów głównych. Warto zaznaczyć, iż program „Biała Lokomotywa” premierę będzie miał właśnie w naszym mieście. Dopiero następnego dnia, 3 lipca, zostanie pokazany podczas Gali Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych w Olsztynie. Koncert będzie transmitowany przez Telewizję Polską.
       Ze względów organizacyjnych koncert Biała Lokomotywa oraz Summer of Jazz&Blues z Dziedzińca Muzeum Archeologiczno-Historycznego został przeniesiony do Centrum Sztuki Galeria EL
      
       Bilety w cenie 40 zł można będzie kupić w kasach: Centrum Sztuki Galeria EL, Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, Teatru im. A. Sewruka. W dniu koncertu będą dostępne także bilety ulgowe w cenie 20 zł (na podstawie legitymacji szkolnej). Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego tel. (55) 239 33 20.
      
       „Biała Lokomotywa” rozpoczyna cykl Elbląskiego Lata Kulturalnego, którego program zaprezentujemy już wkrótce.
      
      
oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama