UWAGA!

Biba z kulturą już w listopadzie

 
Młodzież podczas Mediakacji
Młodzież podczas Mediakacji (fot. nadesłane)

Kulturalne happeningi, inspirujące warsztaty oraz nauka i świetna zabawa w jednym - tak w skrócie można opisać realizowany w ostatnich miesiącach projekt pn. „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach”. Wielkimi krokami zbliża się jego zakończenie i będzie z tego tytułu impreza - Biba z kulturą. Ale zanim to nastąpi, trochę powspominamy. A jest co…

Ruszyliśmy wiosną. Na pierwszy ogień poszli seniorzy – poznawali od kuchni dzisiejszy świat młodych – obowiązkowo były więc słit focie i flashmob – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl. - Przede wszystkim jednak pokazaliśmy seniorom, że Internet to miejsce również dla nich, że tam mogą dzielić się swoją wiedzą i życiowym doświadczeniem. Pokazaliśmy, że seniorzy to „Nowi eksperci w nowych mediach”.
       Natomiast wakacje zamieniły się w „Mediakacje, czyli wakacje z mediami”, takie jakby półkolonie. Turnusy były dwa: dla młodzieży 16 + (6 dni) i dla gimnazjum (5 dni). Warsztaty były dopasowane do wieku uczestników – ale cel był ten sam: kreowanie własnego wizerunku i przekonanie młodzieży, że nie ma nic fajniejszego od kultury. I że warto ją promować w sieci!
       - Poza tym były, są i będą jeszcze działania dodatkowe, jak choćby zapowiedziana przez nas Biba z kulturą. Ale impreza będzie na koniec – a do tego czasu trochę powspominamy – będą zdjęcia i filmiki. Zaglądajcie na eKulturalni.pl – dodaje Zuzanna Gajewska.
      
      
Projekt eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)