UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biblioteka główna zaprasza czytelników

 
Elbląg, Biblioteka główna zaprasza czytelników

W poniedziałek, 2 października, po przerwie – zostanie otwarta dla czytelników główna siedziba Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7. Na odwiedzających czeka dużo zmian – teraz wszystkie książki będą na półkach z wolnym dostępem, zmienią się też godziny pracy. Zapraszamy!

Centrum Obsługi Czytelnika – by czytelnik nie czuł się zagubiony w bibliotece
       Zaraz przy wejściu do biblioteki działać będzie Centrum Obsługi Czytelnika. Czytelnik będzie mógł tu wyrobić kartę do biblioteki, odebrać zarezerwowane książki, dowiedzieć się, gdzie znajdzie poszukiwaną przez siebie literaturę, uzyskać informacje na temat organizowanych w bibliotece wydarzeń. Co ważne, centrum będzie otwarte dłużej niż biblioteka (pn.-pt.: 8-19, sob.: 9-16).
      
       Wolny dostęp do półek – wszystkie książki na wyciągnięcie ręki

       Wszystkie książki z magazynu książek trafiły na półki z wolnym dostępem, co oznacza, że czytelnik będzie mógł sam podejść do regału i przeglądać książki, które go interesują. Zmiany zostały wprowadzone, aby ułatwić dostęp do znajdującego się w bibliotece księgozbioru, w szczególności tego naukowego (biblioteka od ubiegłego roku posiada status biblioteki naukowej). Książki naukowe z różnych dziedzin wiedzy czytelnik znajdzie w Bibliotece Naukowej (parter), natomiast powieści, literaturę faktu, poradniki i literaturę naukową (z części dziedzin humanistycznych) w Bibliotece Literackiej (I piętro).
      
       Zmienione godziny otwarcia:

       Centrum Obsługi Czytelnika
       pn. - pt. - 8-19
       sob. - 9-16
       Biblioteka Naukowa i Biblioteka Literacka
       pn.-pt. - 10-18
       sob. - 9-16
      
       Biblioteka Młodego Czytelnika – jeszcze w październiku przy ul. Zamkowej 1 zostanie otwarta biblioteka dla dzieci i młodzieży. W wyremontowanych pomieszczeniach znajdą dla dla siebie przyjazną przestrzeń najmłodsi (parter) i młodzież (I piętro). Regały dostosowane do wieku, wydzielone miejsca nauki i relaksu, strefa xbox z grami edukacyjnymi, nowe zajęcia, interaktywne urządzenia – to tylko niektóre z udogodnień i atrakcji, które będą czekać na młodych czytelników.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama