UWAGA!

Biblioteka na niebiesko

 Elbląg, Graf. Biblioteka Elbląska
Graf. Biblioteka Elbląska

2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci oraz Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia w Bibliotece Elbląskiej będziemy propagować wiedzę o autyzmie.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, mające na celu rozpowszechnienie idei czytania książek przez najmłodszych i oczywiście dla nich. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).

To również Światowy Dzień Autyzmu ustanowiony rezolucją ONZ z dn. 18 grudnia 2007 r. w celu zwiększenia świadomości dotyczącej choroby. Autyzm to złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych, zubożeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych. Osoby z autyzmem często spotykają się z niezrozumieniem i brakiem akceptacji.

Tego dnia, chcąc propagować wiedzę dotyczącą autyzmu – w oknach bibliotecznych agend (Bulaj, filie nr 3, 5, 6,7) znajdować się będą ekspozycje dotyczące autyzmu. Kolorem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski, dlatego okna Biblioteki Młodego Czytelnika Bulaj przy ul. Zamkowej do godz. 18:00 będą podświetlone na niebiesko.

Bibliotekarki przygotowały też wykaz książek dotyczących autyzmu i zespołu Aspergera znajdujących się w zbiorach Biblioteki Elbląskiej dostępny na stronie biblioteki www.bibliotekaelblaska.pl. Zachęcamy do wypożyczania i czytania. Nie bądź zmielony w temacie autyzmu!

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama