[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biblioteka w plenerze

 
Elbląg, Biblioteka w plenerze

Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu i Biblioteka Elbląska zapraszają w sobotę, 27 lipca, w godz. 13-16 na drugie spotkanie w ramach Bibliotecznego Podwórka, które tym razem odbędzie się na osiedlu Nad Jarem (ul. J. Tuwima). W programie: plenerowy spektakl lalkowy „Dwie Dorotki” w wykonaniu Teatru Vaśka z Torunia i piknik rodzinny. Wstęp wolny.

W programie:
       godz. 13.00 – plenerowe przedstawienie lalkowe dla dzieci pt. „Dwie Dorotki, czyli nazywajmy rzeczy po imieniu” Teatru Vaśka z Torunia
       O przedstawieniu:
       Treść spektaklu stanowią perypetie dwóch dziewcząt, noszących to samo imię, ale zdecydowanie różniących się charakterem. Jedna z nich zostaje wypędzona przez gospodarza w świat by zarobiła na nowe wiadro. Dobroć i pracowitość została nagrodzona. Druga z dziewcząt jest zła, leniwa i dlatego spotyka ją rozczarowanie. Moralny wydźwięk przedstawienia rodem z tradycyjnej baśni ludowej – wzbogacony został o istotne aspekty poznawcze. Bohaterka spektaklu, a wraz z nią widzowie docierają do domostwa, w którym mieszka Rok ze swoimi dziećmi – Porami Roku. Stanowi to doskonałą okazję do określenia różnic pomiędzy poszczególnymi porami roku i nazwania ich cech szczególnych. Nazywanie rzeczy po imieniu, a więc precyzyjne i celne, to problem, który przewija się przez całe przedstawienie. Dotyczy przedmiotów, zjawisk oraz ludzi i cech ich charakteru. Przedstawienie zawiera sceny komiczne i liryczne obrazy. Piosenki zaś i zagadki pozwalają by dzieci włączyły się w tok tej teatralnej zabawy.
       Czas trwania przedstawienia około 45 min.
       Spektakl przeznaczony jest dla dzieci wieku przedszkolnym.
       Godz. 14-16 – piknik rodzinny w przygotowanej strefie relaksu (rodzinne czytanie z dziećmi, zabawy integrujące rodziny i gry edukacyjne).
      
       Kolejne „Biblioteczne podwórko”:
       31 sierpnia, godz. 13.00-16.00: osiedle Zatorze (ul. Mielczarskiego, przy Biedronce)
       Więcej informacji:
       tel (55) 625 60 85
       Działanie realizowane jest przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama