UWAGA!

Biblioteka w plenerze

 
Elbląg, Biblioteka w plenerze

Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu i Biblioteka Elbląska zapraszają w sobotę, 27 lipca, w godz. 13-16 na drugie spotkanie w ramach Bibliotecznego Podwórka, które tym razem odbędzie się na osiedlu Nad Jarem (ul. J. Tuwima). W programie: plenerowy spektakl lalkowy „Dwie Dorotki” w wykonaniu Teatru Vaśka z Torunia i piknik rodzinny. Wstęp wolny.

W programie:
       godz. 13.00 – plenerowe przedstawienie lalkowe dla dzieci pt. „Dwie Dorotki, czyli nazywajmy rzeczy po imieniu” Teatru Vaśka z Torunia
       O przedstawieniu:
       Treść spektaklu stanowią perypetie dwóch dziewcząt, noszących to samo imię, ale zdecydowanie różniących się charakterem. Jedna z nich zostaje wypędzona przez gospodarza w świat by zarobiła na nowe wiadro. Dobroć i pracowitość została nagrodzona. Druga z dziewcząt jest zła, leniwa i dlatego spotyka ją rozczarowanie. Moralny wydźwięk przedstawienia rodem z tradycyjnej baśni ludowej – wzbogacony został o istotne aspekty poznawcze. Bohaterka spektaklu, a wraz z nią widzowie docierają do domostwa, w którym mieszka Rok ze swoimi dziećmi – Porami Roku. Stanowi to doskonałą okazję do określenia różnic pomiędzy poszczególnymi porami roku i nazwania ich cech szczególnych. Nazywanie rzeczy po imieniu, a więc precyzyjne i celne, to problem, który przewija się przez całe przedstawienie. Dotyczy przedmiotów, zjawisk oraz ludzi i cech ich charakteru. Przedstawienie zawiera sceny komiczne i liryczne obrazy. Piosenki zaś i zagadki pozwalają by dzieci włączyły się w tok tej teatralnej zabawy.
       Czas trwania przedstawienia około 45 min.
       Spektakl przeznaczony jest dla dzieci wieku przedszkolnym.
       Godz. 14-16 – piknik rodzinny w przygotowanej strefie relaksu (rodzinne czytanie z dziećmi, zabawy integrujące rodziny i gry edukacyjne).
      
       Kolejne „Biblioteczne podwórko”:
       31 sierpnia, godz. 13.00-16.00: osiedle Zatorze (ul. Mielczarskiego, przy Biedronce)
       Więcej informacji:
       tel (55) 625 60 85
       Działanie realizowane jest przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama