UWAGA!

Biblioteki gotowe do rewolucji - zobacz!

Elbląg, Jacek Wojnarowski był jednym z gości poniedziałkowej konferencji na temat PRB w Olsztynie
Jacek Wojnarowski był jednym z gości poniedziałkowej konferencji na temat PRB w Olsztynie (fot. nadesłane)

Od lat nieremontowane, niefunkcjonalne budynki bibliotek oraz stereotyp niekomunikatywnego bibliotekarza, błędnie utrwalany wizerunek miejsca trącącego myszką, to główne przeszkody w rozwoju polskich bibliotek.

- Jedną z barier w rozwoju polskich bibliotek jest zaniedbana infrastruktura. Jeszcze rok temu ponad 30 procent placówek nie miało toalety. A mieszkańcy potrzebują estetycznego miejsca spotkań. Druga bariera to stereotyp bibliotekarza jako osoby archaicznej, niezdolnej do jakichkolwiek zmian. Tymczasem rezultaty pierwszej rundy Programu Rozwoju Bibliotek kompletnie temu przeczą - mówi Jacek Wojnarowski, szef Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie.
       Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek w Polsce. To wspólne przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Billa i Melindy Gates. Jego budżet na lata 2009-2013 wynosi aż 28 milionów dolarów.
       Jacek Wojnarowski był jednym z gości poniedziałkowej konferencji na temat PRB w Olsztynie.
       Zobacz materiał zrealizowany przez Agnieszkę Jarzębską i Krzysztofa Chaję.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Elbląg pyta Słoninę - czy to prawda, że będąc współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa donosił Pan na kolegów? co jest w Pana teczce w IPN? czy to prawda, że będąc pracownikiem Kuratorium niszczył Pan ludziom życie prywatne i kariery zawodowe donosząc m. in. o chodzeniu do kościoła? Co Pan czuje gdy słyszy Pan teraz jak wiele ludzi cierpiało z tego powodu? › › zgłoś do moderacji (2010-12-02)[DO NOT LEAVE IT IS NOT REAL] Elbląg pyta Słoninę - ile prawdy jest w powszechnie znanych plotkach o kilku mieszkaniach, które otrzymał pan od właściciela firmy Mytych? czy to prawda, że prywatne imprezy w pana domu w Sztutowie obsługiwała firma Celebra, która w podziękowaniu otrzymywał potem zlecenia z miasta? co Pan czuje słysząc takie plotki na swój temat? › › zgłoś do moderacji (2010-12-02)[DO NOT LEAVE IT IS NOT REAL] Elbląg pyta Słoninę - ile prawdy jest w doniesieniach o propozycji pracy dla pana w koncernie Energa w zamian za doprowadzenie do prywatyzacji EPEC? co Pan czuję słysząc takie informacje, dlaczego nigdy nie zostały zdementowane? › › zgłoś do moderacji (2010-12-02)[DO NOT LEAVE IT IS NOT REAL] Elbląg pyta Słoninę - czy to prawda, że firma Wójcik wspiera Pana kampanię w zamian za preferencyjne korzystanie z laboratorium w Elbląskim Parku Technologicznym na Modrzewinie? co Pan czuje wiedząc, że takie plotki krążą po mieście od kilku
Reklama