UWAGA!

Bioniczny palec zmarszczy stronę – posłuchaj!

 
Elbląg, Księga ze słynnej kolekcji dawnego Gimnazjum Elbląskiego
Księga ze słynnej kolekcji dawnego Gimnazjum Elbląskiego (fot. Agnieszka Jarzębska).

Skaner, który przewraca strony kopiowanej książki, skanuje zabytki w 3D lub błyskawicznie wykona kopię starego mikrofilmu – nowe technologie pozwalają utrwalać i chronić skarby polskiej kultury.

Nowe technologie przyspieszają i automatyzują proces digitalizacji, czyli przepisywania danych z nośników analogowych na cyfrowe.
       Firma Digital Center ze Złotnik koło Poznania od 18 lat zajmuje się kompleksową digitalizacją różnego typu zbiorów. Współpracowała m.in. z wrocławskim Ossolineum, amerykańską korporacją Thomson, Biblioteką Gdańską PAN i Archiwum Państwowym w Poznaniu. Obecnie opracowuje zbiory polskie znajdujące się w zasobach Lwowskiej Biblioteki Naukowej we Lwowie. Z Anną Luftmann Agnieszka Jarzębska rozmawiała na konferencji „Cyfrowa kultura”, która odbyła się w Warszawie.
      
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To jakaś zapowiedź współpracy firmy z BE, czy też tylko pani ze Światowida chciała się pochwalić rozmową z przedstawicielem firmy? Szczerze powiedziawszy przekaz tego "artykułu" jest dla mnie mocno niezrozumiały. Czy portEl musi zamieszczać niepoddane weryfikacji WSZYSTKIE materiały przesłane? Zęby się psują od czytania tych niusów
  • BE współpracuje z tą firmą od 5 lat i tyle czasu pracuje z najnowszymi technologiamii diditalizacyjnymii, no ale e-światowid musi inaczej. ..
Reklama