UWAGA!

Black metal w Jaszczurze

Elbląg, Black metal w Jaszczurze

W niedzielę (21 czerwca) w pubie Jaszczur w nozdrzach będzie można poczuć zapach siarki, zrobi się groźnie, ciemno i głośno. Wszystko za sprawą grup black metalowych, które ostro dadzą czadu. Już od godz. 18.

Dla fanów gatunku zagrają: Iubaris z Gdańska oraz elbląskie kapele Stigmata i Taigetos.
       Stigmata to zespół blackmetalowy założony przez Niphates'a i Sin'a w listopadzie 2005 roku, jako kontynuacja Teherii. W 2006 roku zespół wypuścił demo "Opus Luciferi" oraz split z łódzkim Hecadoth pt. "AshBurn Propaganda", przy okazji którego stanowisko wokalisty objął były członek Teherii - Lux, natomiast za bębnami zasiadł - znany z The Wrath - Kurgan. Pod koniec roku Stigmata zagrała koncert w "Birthday Slaughter" w klubie Eden wraz z Vexation, The Wrath i Artherium. 2007 rok przyniósł materiał pt. "Black Chronicles", a w maju koncert w klubie Jaszczur przed Feto In Fetus i Bunder Nekromundą. Potem zespół skupił się na komponowaniu materiału na kolejny pełnowymiarowy materiał, jednak odejście Lux'a w 2008 roku przerwało ten proces. W 2012 Stigmata wydała EPkę "Circle of Wounds" przez Mort Prod. Jest to też moment, w którym rozeszły się drogi Stigmaty i Kurgana. Stigmata obecnie skończy nową EPkę "Omegę" z gościnnym udziałem Hades'a ze świnoujskiego T.S.M.E.D. w roli perkusisty. Wydanie tego materiału jest planowane na ten rok. W 2014 roku Stigmata znalazła nowego pełnoetatowego perkusistę i od tego czasu szlifuje formę na koncerty oraz przygotowuje się do nagrania pełnego wydawnictwa.
       Odsłonił się i Taigetos informując nas (i niewtajemniczonych), że historia zespołu sięga końcówki lat 90. Jego założyciele to Jezus i Miras. Zespół na koncie ma jedną demówkę "Die in disease", która została nagrana na przełomie 2001-2002 roku. Taigetos przez wiele lat istniał tworząc jedynie i nagrywając swoje utwory. Dopiero 17 latach od założenia zagrał swój pierwszy koncert (w sierpniu 2014). Obecny skład to: Jezus – gitara, wokal, Miras – gitara, Naplecior – gitara basowa, Fearblast - perkusja.
       Początek grania w niedzielę (21 czerwca) o godz. 18. Cena biletu: 10 zł.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama