UWAGA!

Błazen i róża

Teatr Dramatyczny w Elblągu zaprasza na ostatnią w tym sezonie artystycznym premierę. Będzie to bajka pt. "Błazen i róża" w reżyserii Adama Dzieciniaka.

Opowieść o próżnej królewnie, mądrym błaźnie i starym królu bawi, uczy i wychowuje. Atrakcją jest możliwość udziału w spektaklu młodych widzów.
     "Błazen i róża" to bajka oparta na motywach baśni Jana Christiana Andersena "Świniopas". Jej autorem jest Krzysztof Krupiński, aktor z wykształcenia i pisarz z wyboru. Wystąpił w wielu krajowych i zagranicznych filmach, napisał teksty do licznych piosenek. Był współzałożycielem awangardowej grupy Pracownia Teatr. Muzykę do dziewięciu piosenek, jakie można usłyszeć w spektaklu, skomponował Roman Czubaty, uznany kompozytor i autor muzyki do kilkudziesięciu teatralnych widowisk. W "Błaźnie i róży" jest ona radosna, wzbogacona elementami lirycznymi, a sam spektakl to musicalowa zabawa, w której młodzi widzowie stają się artystami cyrkowymi i mają szansę wystąpić na scenie.
     "Błazen i róża" jest opowieścią o próżnej królewnie, mądrym błaźnie i starym królu. To przywołanie dzieciństwa pozbawionego udawania i fałszu oraz obrazu świata, w którym najważniejsze pozostają proste wartości.
     Bohaterowie są charakterystycznymi postaciami. Rozkapryszona królewna (w tej roli Teresa Suchodolska - Wojciechowska) żyje w przeświadczeniu, że świat powinien spełniać jej marzenia. Stary, zniedołężniały król (Kazimierz Tałaj) nie potrafi odnaleźć się bez swojego błazna (Lesław Ostaszkiewicz), który uważa, że koła życia powinny obracać się w takt serca. Akcentem humorystycznym, ba rozrywkowym, jest występ trzech zabawnych świnek (Jolanta Tadla, Barbara Matusiewicz, Wioletta Adamska). Symbolicznym powrotem do wrażliwości jest róża. Czy uda jej się zmienić świat?
     Premiera spektaklu "Błazen i róża" odbędzie się 18 maja o godz. 17.00.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama