UWAGA!

Blefik z sukcesami

 Elbląg, Blefik z sukcesami
fot. nadesłana

Kolejne laury ma na swoim koncie Zespół Tańca Nowoczesnego Blefik z Centrum Tańca Promyk, który w sobotę, 16 kwietnia wziął udział w I Festiwalu Tańca Nowoczesnego Hipnotic w Elblągu.

Impreza odbyła się na Hali Sportowo - Widowiskowej w Elblągu i była na bardzo wyrównanym poziomie. Tancerki Blefika udział w turnieju rozpoczęły od występów solowych, w grupie wiekowej do lat 11. W tej konkurencji wystartowały 23 zawodniczki, w tym 6 z Centrum Tańca Promyk. - Już ten start pokazał, że to może być dobry dzień dla ekipy Blefika – mówił instruktor Blefika, Jacek Suchiński. - Debiutujące w tej kategorii Pola Dłuszczakowska i Amelia Stecyk zakwalifikowały się do półfinału. Jeszcze lepiej poszło najmłodszej z naszych zawodniczek, ośmioletniej Wiktorii Fos, która jako jedyna awansowała do finału i zajęła ostatecznie 7 miejsce.
       \W kategorii hip hop formacje do lat 11 Blefik udowodnił, że wywalczone przed dwoma tygodniami II miejsce podczas turnieju w Gdańsku, nie było przypadkiem. Dziewczęta ponownie stanęły na drugim stopniu podium, ustępując jedynie zespołowi Blitz Kids z Gdańska. W tej kategorii rywalizowało łącznie 9 zespołów. - Cieszę się, że zespół prezentuje stabilną formę i zaczyna osiągać sukcesy na ogólnopolskich parkietach – podsumowuje Jacek Suchiński. - Warto podkreślić, że w tej grupie, cztery dziewczynki mają 8-9 lat, a przychodzi im rywalizować z 11-latkami. Zdobywają w ten sposób cenne doświadczenie, które być może w przyszłości przełoży się na jeszcze większe sukcesy. Teraz mocno skupiamy się na kolejnym występie.
       23 kwietnia Blefik weźmie udział w X Festiwalu "Europejskie Dni Tańca" w Malborku. A w maju prezentować się będzie na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Elblągu.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama