UWAGA!

Bohaterowie sobotniej nocy

W sobotę 25 sierpnia rozpoczęły się V Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Poniżej lista i krótka informacja o artystach, którzy koncertowali przed elbląską publicznością.

Ewelina Marciniak
     Urodziła się i mieszka w Nowym Sączu. Przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła w szkole średniej, kiedy po raz pierwszy wystąpiła przed publicznością (na scenę wypchnięto ją prawie siłą). Wtedy też poczuła, jaką magie ma śpiewanie o ludziach i do ludzi. Twierdzi, że nie śpiewa dla nagród lecz dla ludzi, którzy chcą posłuchać opowieści o niej samej. Zdobyła pierwszą nagrodę Studenckiego Festiwalu piosenki w Krakowie oraz drugie miejsce na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy poezję".
     
     Ewa Zgoda
     Można ją było już usłyszeć podczas Famy, na spotkaniach zamkowych - dwa razu. Również dwukrotnie odwiedziła debiuty opolskie (jako debiutantka w 1998 roku), uczestniczyła w warsztatach wokalnych w Nowogrodzie. Otrzymała pierwszą nagrodę II Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Estradowej Warszawa 2001.
     
     Magdalena Cuglewska
     Muzyką i śpiewem interesuje się od dziecka. Jako nastolatka wygrywała festiwale "Majowa nuta" w Częstochowie oraz dwukrotnie była laureatką Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie. Zdobyła m.in. Brązowy Prysznic VII Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia 2001" oraz trzecią nagrodę 37 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jest laureatką V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej - Rybnik 2001 oraz otrzymała wyróżnienie V Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "Czy to jest kochanie?" w Elblągu.
     
     Zespół "Nic Wielkiego"
     Wystąpi w składzie: Magdalena Błaszczak, Olga Błaszczak, Paulina Jarmużewska, Marcin Kamiński i Paweł Jędrzejewski. Zespół wyrósł z nurtu poezji śpiewanej. Jest laureatem wielu znaczących festiwali piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Otrzymał pierwszą nagrodę V Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorką "Oranżeria" oraz Hebanowy Szczebel do Kariery XXII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów "Smak 2001".
     
     Magdalena Gołębiowska
     Obecnie jest studentką Akademii Bydgoskiej oraz laureatką wielu festiwali. Zdobyła Złoty Prysznic VIII Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia 2001". drugą nagrodę V Jubileuszowego Festiwalu Sztuki Słowa "Czy to jest kochanie?", pierwszą nagrodę XLVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej oraz nagrodę główną im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności XXVIII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych :Śpiewajmy poezję".
     
     Ada Mańczuk
     Studiuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz na Studium Piosenkarskim w poznaniu. Godzinami wertuje tomiki wierszy w poszukiwaniu tematów swoich wykonań. Otrzymała wyróżnienie V Jubileuszowego Festiwalu Sztuki Słowa "Czy to jest kochanie?".
     
     Andrzej Ciborski
     Jest dziennikarzem Radia "Merkury" w Poznaniu. Współpracuje ze Studiem Poezji Śpiewanej i Piosenki Literackiej w Centrum Kultury "Zamek". jest kompozytorem oraz autorem tekstów. Zajął pierwsze miejsce w V Jubileuszowym Festiwalu Sztuki Słowa "Czy to jest kochanie?".
     
     Małgorzata Wojciechowska
     Śpiewa piosenkę poetycką. Sama układa teksty i muzykę do nich. W aranżacji pomaga jej zespół: Mateusz Chmielewski, Andrzej Dymek oraz Maciej Zakrzewski. Może na swoim koncie zapisać wiele osiągnięć, m.in. drugie miejsce XXVIII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję".
     
     Marcin Przybylski
     Obecnie jest pracownikiem dydaktycznym warszawskiej Akademii teatralnej, którą sam ukończył trzy lata temu. Przez pewien okres był prezenterem radia Classic, a obecnie jest aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie, gościnnie występuje też na deskach Teatru Narodowego. Występuje wraz z zespołem w składzie: Urszula Borkowska, Małgorzata Szarlik, Malwina Banaś - Baran, Michał Woźniak oraz Klaudiusz Baran. Zdobył m.in. pierwsze miejsce podczas XXII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
     
     Małgorzata Kuś
     Jest 18-letnią mieszkanką Kamieńca Ząbkowickiego, absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej oraz III Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Obecnie studiuje na pierwszym roku Akademii Muzycznej w Katowicach. Na codzień występuje w zespole "Łóóki Band" wykonując utwory jazzowe, soulowe i bluesowe. Jest także laureatką "Szansy na sukces".
     
     Barabara Raduszkiewicz
     Ukończyła Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Od ponad roku współtworzy niezależną formę artystyczną, zrzeszającą młodych twórców z Warmii i Mazur - "Scenę Babel". Podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Estradowej Warszawa 2001 zdobyła pierwszą nagrodę.
     
     Adam Andryszczyk
     Jest absolwentem olsztyńskiej WSP, od 1989 roku członkiem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. Aktualnie współpracuje z olsztyńską "Sceną Babel", a na codzień realizuje w swoim studiu autorskie audycje radiowe. Jest laureatem "Złotej piątki" 18 Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA.
     
     Kabaret Dno
     Powstali w 1996 roku. Pochodzą z Dąbrowy Górniczej. Tam - w umieszczonej w podziemiach Pałacu Kultury Piwnicy Teatralnej - można spotkać ich na codzień. Tam odbywają swoje próby i testują nowe skecze i programy. Zajęli pierwsze miejsce podczas XVII Przeglądu Kabaretów PaKA oraz otrzymali tam nagrodę publiczności.
     
     Magdalena Kumorek
     Jest studentką na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jest laureatką wielu prestiżowych festiwali m.in. zdobyła drugą nagrodę podczas 22 Przeglądu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2001 oraz pierwszą nagrodę Festiwalu Piosenki Francuskiej.
     
     Joanna Liszowska
     Ukończyła wydział aktorski krakowskiej szkoły teatralnej. Jak sama mówi, w podróży, w którą się wybiera na pewno nie zabraknie muzyki i śpiewu. Zdobyła Grand Prix V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej Rybnik 2001.
     
     Magdalena Piotrowska
     Ukończyła Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Najchętniej śpiewa do tekstów Jana Wołka i muzyki Jerzego Satanowskiego. Jest laureatką 22 Przeglądu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2001, zdobyła także wyróżnienie podczas 37 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
     
     Piotr Rogucki
     jest określany jako człowiek o potężnym głosie i ciekawej osobowości. Oprócz kariery losowej występuje z zespołem COMA - oczywiście jako wokalista. Jest laureatem V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej Rybnik 2001, zajął drugie miejsce podczas 37 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz otrzymał nagrodę im. Maxa Szoca na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA 2001.
     
     
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama