UWAGA!

"Było dobrze" w Bażantarni

 
Elbląg, "Było dobrze" w Bażantarni
Fot. Anna Dembińska

Kolejna niedziela z Letnim Salonem Muzycznym za nami. Tym razem w muszli koncertowej wystąpił Artur Gotz. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Tytuł i przesłanie kolejnego koncertu zorganizowanego przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Teatr im. A. Sewruka zawarto w słowach „Będzie dobrze”.

 

Przytul się do dobrych uczuć,

które w tobie śpią...

 

Tak brzmią słowa tytułowego utworu koncertu.

Chętnych na przeżycie dobrych uczuć na kolejnym koncercie Letniego Salonu Muzycznego nie brakowało. Miejsca przed sceną były w znacznej mierze zajęte, ale nie przeszkodziło to elblążanom w słuchaniu koncertu z nieco dalszych zakątków Bażantarni.

- Cieszę się, że można posiedzieć na świeżym powietrzu, posłuchać muzyki – mówi pani Grażyna. - To bardzo przyjemne spędzenie czasu. Nie jestem na wszystkich koncertach w Bażantarni, ale przychodzę często. Na takim koncercie muzykę odbiera się inaczej niż w jakiejś sali – podkreśla elblążanka. Dodaje, ze to już kolejny koncert Arura Gotza, na który przyszła do Bażantarni.

- A ja przyszedłem na Letni Salon Muzyczny pierwszy raz – mówi pan Józef. - Dowiedziałem się od sąsiada, że jest takie wydarzenie – dodaje. Nasz rozmówca przyszedł na koncert „w ciemno”. - Słucham każdej muzyki, byle była dobra – podkreśla.

- Dosyć dobrze tutaj grają, podobało mi się np. w zeszłym tygodniu – mówi pani Renata, która na koncert przyszła ze swoją koleżanką, panią Ireną. Podkreśla, że ciągle wraca na koncerty w Bażantarni. - Nie jestem nawet pewna, kto dzisiaj wystąpi, ale przyszłyśmy. Bardzo przyjemnie słucha się tu muzyki, jest chłodno, inaczej się tutaj oddycha. Dobrze tak spędzić niedzielę, przychodzi przecież dość dużo osób – zaznacza.

Artura Gotza i Tanich Drani przedstawiła melomanom Teresa Wojcinowicz, prezes ETK.

- Zadebiutował mając zaledwie 11 lat, mając 15 debiutował w Londynie. Aktor, producent, wokalista, człowiek wielu talentów. Za każdym razem zaskakuje kolejnymi swoimi pomysłami na to, co na tej scenie (zaprezentuje – red.). Ma na koncie ponad 600 koncertów na różnych scenach w Polsce, ale także w Nowej Zelandii, na Kubie czy w Australii – mówiła o artyście.

- Jest mi niezwykle miło, że po raz kolejny mogę dla państwa zaśpiewać w Elblągu, tym bardziej teraz, po prawie 1,5-rocznej przerwie w koncertowaniu – podkreślał Artur Gotz. Koncert zaczął się lekkimi i satyrycznymi utworami.

 

  Elbląg, "Było dobrze" w Bażantarni
Fot. Anna Dembińska

Mój duch, dusza i ciało,

wciąż znają się za mało

Wciąż znają się za mało,

me ciało, dusza i duch...

 

Artur Gotz i Tanie Dranie zaczęli koncert od utworu o tych trzech rzeczywistościach, które nie potrafią się ze sobą dogadać.„Duch, dusza i ciało” to piosenka z płyty „Mężczyzna prawie idealny". Co dalej? Dalej był... „Alergik”.

 

Ze łzami w oczach odkryłem nagle,

co dolegało mi tak naprawdę (…)

Jestem strasznie uczulony

na obecność mojej żony...

 

Melomani za sprawą muzyków przenieśli się też do Lwowa, konkretnie dzięki tekstowi Hemara „Akrobata Mucha”.

 

Przyjechał do Lwowa akrobata–mucha

spadł z dachu na ziemię i wyzionął ducha

Chciał pokazać ludziom, jak on umie zwinnie

drapać się po gzymsie i chodzić po rynnie...

 

Nie brakowało też znacznie poważniejszych akcentów. Gotz wykonał m. in. premierowo utwór „Wiatr” ze słowami wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z 1943 roku...

 

Wiatr bluzga, jak krew się sączy,

na oczy - ciemności płachta,

w nim omackiem błądząc

czuję miękki opór pnączy...

 

Tak było wczoraj w Bażantarni. Już w najbliższą niedzielę kolejne spotkanie ze sztuką w muszli koncertowej, tym razem w konwencji sceny przy stoliku, czyli "Edukacja Rity". Więcej tutaj.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym XXIV Letniego Salonu Muzycznego.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Fajne nagrody, dziekuje. Ksiazka super
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Julia Zarz.(2021-07-19)
 • Patrząc na tak liczną publiczność każdego letniego wystepu w Bażantarni szkoda, że tylko w niedzielę i tylko lipiec- sierpień. Chyba nie po to muszla koncertowa była remontowana, by tylko 6,czy 7 razy w roku byla wykorzystana.
 • Teraz to widać dzięki prigramowi obywatelskiemu, że Muszla jest koncertowa. A nie klozetowa jak była przed remontem.
 • a maseczki - gdzie? pytam się gdzie? a dystans społeczny - gdzie? pytam się gdzie byli ich rodzice, że nie pilnowali tego!!! Będzie IV fala i pewnie kolejne
 • Hej ty wirus, hej ty wirus, każdy wie że jesteś świrus, czy masz maskę, czy jej nie masz, każdy wie, że to jest ściema, jej noszenie mi obrzydło, bo pomaga jak kadzidło, ględzą dzisiaj o tym wszędzie, co to będzie, co to będzie?
Reklama