UWAGA!

C'est la vie w Mimozie!

2013-03-18
Aktualizowany 2013-03-20 09:33
 
Elbląg, C'est la vie w Mimozie!
fot. nadesłana

C'est la vie to duet - akordeon i gitara klasyczna, który prowadzi działalność koncertową od roku 2009. Duet tworzą dwaj muzycy Robert Furs - akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Leszek Mazur - gitarzysta klasyczny laureat wielu konkursów gitarowych. Koncert odbędzie się 20 marca o godz. 19.30.

Repertuar zespołu w głównej mierze opiera się o akordeonową muzykę francuską musette. Są to utwory instrumentalne zaczerpnięte z narodowej muzyki francuskiej, począwszy od lat 30-tych XX wieku poprzez okres międzywojenny aż do dziś.
       Lata 30-te to początek stylu musette czyli wirtuozowskiej muzyki opartej o szybkie przebiegi, figuracje i mnogość ozdobników podkreślających piękną i śpiewną melodię graną przez akordeon o charakterystycznym lekko rozstrojonym brzmieniu.
       W repertuarze muzyków znajdziemy utwory kompozytorów z tamtego okresu, do których niewątpliwie należą: Paul Beuscher, Tony Murena, Joseph Colombo, Emil Carrara, Michel Peguri, Alessandro Morelli, Joss Baselli
       Repertuar duetu jest bardzo szeroki i różnorodny stylistycznie, jednak opiera się na dawnej i współczesnej muzyce francuskiej, czerpiąc z jej źródeł. Połączenie dwóch instrumentów akustycznych o tak ogromnych możliwościach brzmieniowych i wyrazowych pozwala artystom odnaleźć się niemal w każdym stylu muzycznym. Muzycy C'est la vie wypracowali jednak swoje własne charakterystyczne brzmienie i styl, który jest jak podkreślają bliski ich sercu, a który charakteryzuje się niezwykle bogatą i interesującą harmonią, nieregularnymi rytmami oraz wirtuozerią wykonania. Muzyka francuska tak melodyjna i bogata pod względem środków wyrazu artystycznego jest doskonałą inspiracją pod wpływem której artyści tworzą oryginalne i niepowtarzalne przebiegi melodyczne, sekwencje akordów często wykraczające poza znane opracowania utworów francuskich. Trzeba podkreślić, że tylko pełne ekspresji wykonania, które wykorzystują wszystkie dostępne możliwości artykulacyjne mogą w pełni ukazać prawdziwe brzmienie akordeonu i gitary klasycznej.
       Repertuar C'est la vie to nie tylko muzyka musette, ale również zaaranżowane przez instrumentalistów kompozycje wykonywane przez znanych francuskich artystów: Joe Dassin, Edith Piaf, Charles Aznavour, Dalida, Jacques Brel, Yves Montand, Mireille Mathieu.
       Na koncertach muzycy kreują niepowtarzalny klimat znad Sekwany nasycony specyficzną harmonią akustycznych instrumentów porywających wyrazistą energią przekazu muzycznego. Klimat ten często uzupełniają kompozycje współczesnych autorów, którzy styl musette wzbogacają o elementy jazzu i improwizacji. Do nich należy z pewnością Richard Galiano .
       Muzycy C'est la vie wykonują również kompozycje muzyki klasycznej transkrybowane na akordeon i gitarę klasyczną często we własnych oryginalnych aranżacjach oraz tanga Astora Piazzoli.
       Tak różnorodny repertuar sprawia, że koncert Duetu C'est la vie jest interesującym i nasyconym emocjami wydarzeniem artystycznym.
       Wstęp: 10zł
      
      
Klub Mimoza
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama