UWAGA!

„Całe jego ciało wyraża muzykę…”

 
Elbląg, „Całe jego ciało wyraża muzykę…”
fot. nadesłana

Już w ten piątek (24 kwietnia) w elbląskim Ratuszu Staromiejskim wystąpi najwybitniejszy młody gitarzysta klasyczny, Krzysztof Meisinger. Jeden z najbardziej cenionych i charyzmatycznych artystów na całym świecie zagra z Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Pozytywnych opinii na temat Krzysztofa Meisingera nie brakuje:
       „Ten Polak, sprawiający trochę jeszcze nieśmiałego, zachwyca publiczność zarówno doborem programu jak i jego interpretacją. Całe jego ciało wyraża muzykę... Jak kochankę trzyma instrument w ramionach, żarliwie i namiętnie przesuwają się giętkie palce po strunach. Zmiany tempa i nastroju - wszystko to stanowi jedność. Gitarzysta, rozpoczynając koncert natychmiast daje do zrozumienia jaką posiada w sobie muzykalność...” - pisze Annie Sauerwein „Frankenpost”.
      
       Podczas piątkowego koncertu Krzysztof Meisinger wystąpi w dwóch rolach, solisty oraz dyrygenta, prezentując się w iście światowym repertuarze. Utwory Carlosa Gardela do dziś świecą triumfy, nie tylko w Argentynie, ale i na całym świecie, a on sam uważany jest za najwybitniejszego kompozytora i prekursora śpiewu tego gatunku muzycznego. Przeciętny słuchacz na pewno kojarzy jego przepiękne tango „Por una cabeza” („O jeden łeb”). Utwór opowiadający o miłości, zarówno do kobiety, jak i do wyścigów konnych.
       Nie zabraknie także kompozycji Astora Piazzolli – jednej z największych postaci w historii tanga, czy utworu Edith Piaf i jej przepięknej piosenki o miłości, „L’Hymne a l’amour” w której śpiewa o sile tego uczucia, takimi słowami: „Błękitne niebo może na nas spaść, a ziemia może się rozpaść. Nie obchodzi mnie to jeśli mnie kochasz. Olewam cały świat, gdy miłość będzie zraszać moje poranki, gdy moje ciało drży pod Twoimi rękami, nie obchodzą mnie problemy, ponieważ mnie kochasz, mój kochany…”.
       W trakcie koncertu usłyszeć również będzie można nowe interpretacje, takich utworów jak: Herarrdo Matos Rodriguez La Cumparsita, Ennio Morricone Suite from Cinema Paradiso, Leonard Bernstein Suite from West Side Story.
      
       Jak zabrzmią przekonacie się Państwo już w piątek, 24 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.
       24 kwietnia 2015 r., Sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego, godz. 19. Bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o. 
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa 
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o., PZU

      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama