UWAGA!

Cantata zaprasza na świąteczny koncert

 
Elbląg, Cantata prezentuje różnorodny repertuar i ma wśród elbląskiej publiczności wielu fanów,
Cantata prezentuje różnorodny repertuar i ma wśród elbląskiej publiczności wielu fanów, fot. AD (arch. portEl.pl)

Pośród przedświątecznej krzątaniny, domowych porządków i zakupów nie może zabraknąć czasu na ucztę duchową. Tym razem Świąteczne Spotkania Elblążan, które stały się już w naszym mieście tradycją, umili nam koncert Miejskiego Chóru Cantata. Chórzyści, którzy 20 grudnia w elbląskiej katedrze wystąpią wraz z trójmiejskim kwartetem jazzowym, zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

O tym, co w ramach świątecznego koncertu chór zaprezentuje przed elbląską publicznością, rozmawiamy z dyrygentem i kierownikiem artystycznym Martą Drózdą-Kulkowską oraz prezesem zarządu Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Cantata, Urszulą Zajko-Olejniczak.
      
       Dominika Kiejdo: To nie pierwszy występ elbląskiego chóru w duecie?
       Marta Drózda-Kulkowska: Staramy się nawiązywać współpracę z wieloma artystami, reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne. To rozwija nas samych i wzbogaca nasz repertuar.

  Elbląg, Sergiej Kriuczkow  kierownik i lider zespołu zagra na trąbce,
Sergiej Kriuczkow kierownik i lider zespołu zagra na trąbce, fot. Agencja Artystyczna AKM Wiesia Marszałek


       - Z kim wystąpicie tym razem?
       Ula Zajko-Olejniczak: Tym razem nawiązaliśmy współpracę z trójmiejskim kwartetem jazzowym Sergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers w składzie: Sergiej Kriuczkow - kierownik i lider zespołu zagra na trąbce, Jurij Miszczenko - kontrabas, Marek Jurski - piano oraz Adam Zagrodzki – perkusja.
      
       - Czy możemy się więc spodziewać kolęd w trochę innej niż zazwyczaj odsłonie?

       M. D.-K.: - Nasza współpraca dotyczy wspólnego muzykowania, jak również stworzenia specjalnie dla Chóru Cantata nowych aranżacji kolęd, pastorałek i świątecznych przebojów w stylu smooth jazz, które elblążanie będą mogli usłyszeć podczas koncertu. Dla nas to nowe brzmienie i harmonia, jakiej jeszcze nie prezentowaliśmy. Repertuar bożonarodzeniowy w wykonaniu chóru kojarzony jest zazwyczaj z kolędami w klasycznym stylu. My chcemy zaproponować odmienny niż dotychczas klimat wykonywanych przez nas kolęd i utworów świątecznych. Chór i zespół po raz pierwszy wchodzą w tego rodzaju projekt, ale obie strony podchodzą do niego entuzjastycznie. Dla nas to nowe brzmienie, dla zespołu nowością jest praca z 36-osobową grupą chórzystów.
      
       - Kto stworzył aranżacje utworów, które wspólnie wykonacie?
       U. Z.-O.: - Autorem przepięknych aranżacji jest pan Marek Jurski - ceniony pianista, kompozytor i aranżer. Chór Cantata w rozbudowanym składzie przygotowuje i poprowadzi Marta Drózda-Kulkowska.
      
       - Podczas koncertu nie zabraknie także nowoczesnych wstawek… Nie wiedziałam, że kolędy można również rapować…
       M. D.-K.: - Można, stąd też do udziału w koncercie chcielibyśmy serdecznie zaprosić osobę, która potrafi rapować, czyli posiada umiejętność melorecytacji. W jednym z utworów jest partia właśnie w stylu rap. Wszystkich chętnych prosimy o pilny kontakt pod numerem telefonu 505 172 665, na który czekamy do najbliższego piątku.
      
       - Czy chór nadal jest otwarty na współpracę z elblążanami potrafiącymi śpiewać?

       M. D.-K.: - W naszym chórze mamy jeszcze wolne miejsca dla śpiewających panów. Wszystkich wahających się zapraszamy na koncert.
      
       - Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaprosić elblążan na Wasz koncert. Jesteśmy bardzo ciekawi kolęd w nowych i innych niż do tej pory aranżacjach.
       M. D.-K. i U. Z.-O.: - Boże Narodzenie niezwykle mocno związane jest ze śpiewaniem. W tradycji polskiej oprócz kolęd wykonuje się świeckie pastorałki a w muzyce popularnej okres świąteczny doczekał się wielu hitów. Chór Cantata serdecznie zaprasza na niezwykły koncert, podczas którego zaprezentuje wszystkie te gatunki.
      
       Koncert odbędzie się podczas Świątecznych Spotkań Elblążan w dniu 20 grudnia o godz. 16.30 w elbląskiej katedrze. Wstęp bezpłatny.
      
       Miejski Chór Cantata prowadzony przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cantata działa pod patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.
       Stowarzyszenie prowadzi Miejski Chór Cantata w ramach realizacji zadania publicznego przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.
      


       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Chóru Cantata
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama