UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cantata zaśpiewa z Agatą Steczkowską

2017-06-06
Aktualizowany 2017-06-08 12:00
Elbląg, Agata Steczkowska,
Agata Steczkowska, fot. nadesłana

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cantata zaprasza na koncert chóru Cantata pod dyrekcją Marty Drózdy – Kulkowskiej z udziałem wyjątkowego gościa - Agaty Steczkowskiej - dyrygentki, pianistki, kompozytorki, wiolonczelistki, pedagoga, modelki. Koncert chóru odbędzie się już w niedzielę,11 czerwca o godz. 19 w Galerii EL. Wstęp wolny.

Już w najbliższą niedzielę, 11 czerwca podczas koncertu w Centrum Sztuki Galeria EL zabrzmią znane kompozycje w chóralnych aranżacjach tj. „Thriller” - ponadczasowy hit Michaela Jacksona, „Szklana pogoda” Lombardu czy „Ocalić od zapomnienia” z rep. Marka Grechuty ale również usłyszą Państwo przepiękne kompozycje w nurcie muzyki poważnej twórców i artystów młodego pokolenia, m.in. „Ubi Caritas” uznanego i popularnego na całym świecie norweskiego kompozytora i pianisty Ola Gjeilo oraz „Crucem Tuam” Łukasza Urbaniaka, nominowanego do nagrody Fryderyka, i którego twórczość jest licznie nagradzana w kraju i za granicą.
       W koncercie Cantata wystąpi również z Agatą Steczkowską we wspólnie przygotowanym repertuarze opracowanym podczas poprowadzonych przez nią warsztatów wokalnych.
       Agata Steczkowska jest znana ze swojej działalności pedagogicznej. Prowadzi specjalistyczne warsztaty dla dyrygentów oraz nauczycieli w Polsce i zagranicą. Często zasiada w jury ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali chóralnych i wokalnych.
       Agata Steczkowska od 7. roku życia koncertuje z muzykującą Rodziną Steczkowskich. Już od 14. roku życia odpowiedzialna jest za repertuar i opracowanie występów rodziny, która występowała na licznych festiwalach zagranicznych zdobywając nagrody i wyróżnienia oraz dawała koncerty w całej Europie. Wraz z ojcem Stanisławem Steczkowskim prowadziła chór chłopięco – męski „Cantus”, który pod jej dyrekcją zdobył wiele nagród oraz koncertował w najlepszych salach koncertowych ( Beethoven Halle, La Scala).
       Rokrocznie od 2004 organizuje ”Mistrzowskie Warsztaty Interdyscyplinarne Agaty Steczkowskiej”. Warsztaty w 2012 roku otrzymały Honorowy Patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       Koncert chóru Cantata z udziałem Agaty Steczkowskiej 11 czerwca w Galerii EL, godz. 19. Wstęp wolny.
       Elbląski Chór Cantata działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Cantata pod patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej w Elblągu.
      

       Patronem medialnym chóru Cantata jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Urszula Zajko-Olejniczak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama