UWAGA!

Ceramiony. Dziś otwarcie wystawy

 
Elbląg, Ceramiony. Dziś otwarcie wystawy
fot. nadesłana

Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY, organizowany od wielu lat przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, cieszy się dużym powodzeniem. Dziś (10 grudnia) o godz. 18 w Galerii Nobilis CSE Światowid podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy prac oraz wręczeniem nagród.

konkurs inspiruje i pobudza do twórczych działań w dziedzinie ceramiki zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. DDaje szansę wszystkim jego uczestnikom na pokazanie swoich prac i konfrontację ich umiejętności.
       Na tegoroczną – 14. już edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY, wpłynęło 181 prac, wykonanych w różnych technikach ceramicznych. Są między innymi prace z masy szamotowej, gliny czerwonej, szkliwione i wypalone na biskwit.
       W konkursie wzięło udział 31 szkół, ośrodków kultury, warsztatów terapii zajęciowej i organizacji pozarządowych z całej Polski.
       Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli oraz osoby niepełnosprawne, które rozwijają swoje pasje w pracowniach ceramicznych.
       Wiele prac inspirowanych było postacią człowieka. Na konkurs nadesłano również naczynia i formy użytkowe oraz dekoracyjne.
       Spośród wielu, bardzo różnorodnych prac, w dniu 5 grudnia 2013 r. w CSE „Światowid”, jury w składzie: Marta Demko – historyk sztuki, Paweł Konopka – artysta plastyk, Edyta Siwek – artysta plastyk, Teresa Miłoszewska – oligofrenopedagog wybrało te najlepsze oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli i osoby niepełnosprawne.
       Podsumowanie konkursu, połączone z otwarciem wystawy prac oraz wręczeniem nagród odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Galerii Nobilis CSE Światowid w Elblągu.
       Szczegółowe informacje na naszej stronie www.swiatowid.elblag.pl
      
Teresa Miłoszewska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama