UWAGA!

Ceramiony – pokaż swój talent

 
Ceramiony – pokaż swój talent
fot. nadesłana

Ceramika, sztuka ziemi, pozwala przemienić proste surowce w niezwykle piękne formy użytkowe oraz dekoracyjne, a nawet rzeźbiarskie. Już po raz czternasty Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zachęca do wykonania ceramicznych prac na konkurs Ceramiony. Można je przesyłać do 2 grudnia.

Klasyczny proces produkcji wyrobów ceramicznych polega na dokładnym wymieszaniu odpowiednich surowców, formowaniu, wysuszeniu i wypaleniu (jednokrotnym lub wielokrotnym). Niektóre wyroby ceramiczne po wypaleniu pokrywa się szkliwem. Obiekty ceramiczne zachwycają pomysłowym potraktowaniem materii, wymyślnymi zestawieniami barwnymi szkliw czy ciekawą fakturą... Ceramika daje ogromne możliwości. Na konkurs, organizowany przez „Światowid”, można przysyłać prace na dowolny temat, byleby wykonane były w technice ceramicznej.
       Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, średnich i plastycznych oraz uczestników pracowni ceramicznych w placówkach kulturalno-oświatowych, Warsztatach Terapii Zajęciowej.
       Gotowe prace należy opisać na odwrocie (imię i nazwisko, wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela pod kierunkiem, którego praca została wykonana, nazwa i adres, telefon, fax, e-mail placówki) i przysłać do 2 grudnia 2013 z dopiskiem Ceramiony, adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”; Pl. K. Jagiellończyka; 82-300 Elbląg.
       Dla autorów najlepszych prac przewidziane nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najciekawsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej w CSE „Światowid” oraz na stronie www.swiatowid.elblag.pl.
       Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w grudniu 2013 w Galerii „Nobilis” w CSE „Światowid”.
       Pełen regulamin konkursu znajduje się tutaj.
       Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z instruktorką plastyczną CSE „Światowid” - Ewą Bednarską-Siwilewicz pod nr tel. (55) 611 20 64 lub dzwoniąc do sekretariatu CSE „Światowid” (55) 611 20 50.
Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Twórcza Terapia”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)