UWAGA!

Chłopcy kontra Basia - świetne granie w Mjazzdze

 Elbląg, Chłopcy kontra Basia - świetne granie w Mjazzdze
fot. nadesłana

Ten zespół dał się poznać głównie za sprawą uczestnictwa w programie Must Be The Music. Po oczarowaniu widzów i jurorów w końcu doczekaliśmy się wydania płyty "Oj tak", co z kolei stało się okazją do ogólnopolskiej trasy koncertowej promującej to wydawnictwo. W sobotę, 9 listopada o godz. 20.15 Chłopcy kontra Basia zagrają w Mjazzdze.

Przebojem wdzierają się na scenę etno-jazzową. Już debiutanckim występem oczarowali jury jednego z najważniejszych festiwali folkowych w Polsce. Młodzi, pełni zapału, inspirujący się przeszłością, ale śmiało patrzący w przyszłość. Chłopcy kontra Basia zadebiutowali w kwietniu 2010 r. podczas XIII Folkowego Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja", gdzie od razu zdobyli jedną z ważniejszych nagród na scenie folkowej - II miejsce w konkursie. Rok później była I nagroda Sceny Otwartej Mikołajków Folkowych w Lublinie (2011), a na początku 2012 zwycięstwo w plebiscycie na najlepszy utwór w nurcie world music "Battle of Bands" organizowanym przez World Music Network.
       Chłopcy kontra Basia miał być z założenia minimalistycznym projektem, stawiającym sobie za cel tworzenie muzyki inspirowanej polską muzyką i poetyką tradycyjną. W pełni autorskie kompozycje (teksty i melodie) są stylizowane na ludowe, następnie w trakcie aranżacji wzbogacane są elementami charakterystycznymi dla różnych stylów: od jazzu, przez trip-hop, po drum'n'bass. To niezwykle nowoczesna mieszanka.
       W repertuarze ChKB znajdują się niekiedy parafrazy tradycyjnych pieśni, innym razem autorskie teksty osadzone w stylistyce ludowej gawędy, ballady, przyśpiewki oraz pieśni obrzędowej.
       Premiera debiutu fonograficznego zatytułowanego "Oj tak" miała miejsce dosłownie kilka dni temu. Koncert w klubie Mjazzga będzie częścią dużej trasy koncertowej promującej nowe wydawnictwo.
       Dotychczasowe recenzje zarówno płyty jak i koncertów można podsumować krótko: świetna muzyka, świetne wykonanie, niezapomniane przeżycie muzyczne.
       Chłopcy kontra Basia tworzą:
       Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla
       Marcin Nenko – kontrabas
       Tomasz Waldowski - perkusja, futujara
       Bilety: 30 zł w przedsprzedaży,  35 zł w dniu koncertu.
       Więcej na mjazzga.pl
       Organizacja: Klub Mjazzga i SK Co Jest? we współpracy z Departamentem Kultury UM w Elblągu.
       Następny koncert: 10 listopada - Five Of Green
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama