UWAGA!

Chodzi o to, żeby uchwycić chwilę

 
Elbląg, Chodzi o to, żeby uchwycić chwilę
fot. Michał Skroboszewski

I wieża katedry św. Mikołaja, i Brama Targowa. Pochylnie Kanału Elbląskiego, drewniana okiennica czy gmach nowego sądu przy ul. Płk. Dąbka. Tematów i spostrzeżeń członkom Klubu Fotograficznego PTTK w Elblągu na przestrzeni ostatnich kilku lat nie brakowało. Ich prace przedstawiono w Ratuszu Staromiejskim. Zobacz zdjęcia z wernisażu. 

Przez ostatnie kilka lat obserwowali Elbląg i okoliczne tereny. A to, co zobaczyli, uwiecznili na fotografiach. Pokazali je na wystawie, która właśnie pojawiła się w Ratuszu Staromiejskim. Nosi tytuł "Skarby Elbląga i okolic".
       - Na zdjęcie, na którym widać sąd, polowałam dość długo, bo ciągle ktoś mi wchodził w kadr. To jeden z wyższych budynków. Na początku mnie denerwował, ale zobaczyłam, że to całkiem inna architektura. Ale jak skarby to skarby, może kiedyś to będzie skarbem Elbląga – opowiadała Lidia Błajszczak, członkini Klubu Fotograficznego PTTK, która sfotografowała gmach nowego sądu przy ul. Płk. Dąbka i zabytkową bramę wjazdową na teren folwarku w Kadynach. - W klubie jestem dopiero od roku, a zdjęcia robię od szkoły średniej. Chodzi o to, żeby uchwycić chwilę.
       Janusz Piotrowski, również członek elbląskiego tego elbląskiego Klubu, zdjęcia robi od 30 lat.
       - Lubię fotografować, lubię przebywać na łonie przyrody. Lubię też uwieczniać fragmenty życia społecznego, czasami robię zdjęcia małżonce. Czasami to nie musi być pejzaż, może to być fragment ciekawego obiektu – opowiadał podczas piątkowego (7 kwietnia) wernisażu.
       Fotografie będzie można oglądać w Ratuszu Staromiejskim do 23 czerwca. Wtedy też odbędzie się Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej.

       Patron medialny Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama