UWAGA!

Chopin kameralnie

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Biblioteka Elbląska im. C. K. Norwida zapraszają na koncert kameralny w wykonaniu Radosława Kurka, który odbędzie się w czwartek 9 września o godz. 17 w Sali „u św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej.

Radosław Kurek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Obecnie jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy . Jest laureatem pianistycznych i kameralnych konkursów m. in.: Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Narwie (III nagroda, Estonia 2001), XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych (I nagroda, Wrocław 2003). Był finalistą Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych ,,Vittorio Gui’’ we Florencji (2008), a z ukraińskim wiolonczelistą Georgyi’m Lomakovem w 2008 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach (Austria).
       Koncertuje zarówno jako solista jak i kameralista w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech oraz wielu miastach Polski . Kilkakrotnie wystąpił z orkiestrą „Sinfonietta Cracovia” oraz Polską Filharmonią Bałtycką, a także z Konstantym Andrzejem Kulką oraz Romanem Jabłońskim. Radosław Kurek nagrywał dla wytwórni płytowej DUX i Bayerischer Rundfunk w Monachium.
       W programie czwartkowego występu znajdą się utwory Fryderyka Chopina. Bilety w cenie 7 zł do nabycia przed koncertem.
      
       Koncert zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
Jagoda Story, ETK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama