UWAGA!

Ciało, ruch, taniec

 
Ciało, ruch, taniec
fot. Michał Ratajski

W niedzielę, 20 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędą się warsztaty Kontakt Improwizacji i Anatomii Świadomości, prowadzone przez znakomitych choreografów – Annę Haracz i Michała Ratajskiego.

Ruch i ciało wiążą się ze sobą, tworząc nową jakość, odkrywaną dzięki warsztatom Kontakt Improwizacji i Anatomii Świadomości.
       - Poprzez proste ćwiczenia odkryjemy jak wchodzić w taniec - opowiada o warsztatach organizator, Edyta Machul. - Skupimy się na słuchaniu i czytaniu naszego własnego ciała, po to, by łatwiej nam było słuchać i czytać ciało partnera.
       Kontakt improwizacja czyli CI to rodzaj improwizacji tanecznej. Jest jedną z lepiej znanych i najbardziej charakterystycznych form tańca współczesnego, w której punkty fizycznego kontaktu są punktami, w których rozpoczyna się eksploracja ruchu poprzez improwizację.
       CI jest wykorzystywane przez artystów, performerów i tancerzy. Używane jest w treningach rozwijania wrażliwości ciała, w pracy z ciałem czy terapii tańcem, jest przedmiotem kursów w szkołach tańca, tematem dla prac magisterskich i doktorskich oraz książek edukacyjnych. Jak tańczyć z pierwszym partnerem, jakim jest dla nas podłoga? Co pozwala nam poczuć się bezpiecznie w tańcu i jak przekazać to poczucie bezpieczeństwa naszemu partnerowi? Poprzez proste ćwiczenia uczestnicy odkryją jak wchodzić w taniec.
       Warsztat Anatomii Świadomości opiera się na budzeniu świadomości zasad anatomicznych i kinetycznych ludzkiego ciała poprzez pracę z obrazami i wyobrażeniami. Podstawową zasadą pracy jest poczucie przyjemności i rozluźnienia, które chroni przed nadprodukcją ruchową oraz kontuzjami. Anatomia Świadomości jest sposobem na łagodne i skuteczne poradzenie sobie z trudnymi bądź już kontuzjowanymi miejscami w ciele.
       - Warsztat zawiera niektóre narzędzia, z którymi zapoznałam się biorąc udział w Gaga Intensive Summer Course w Batsheva Dance Company (Gaga – język ruchu Ohada Naharina) oraz poszukiwaniach własnych – opowiada Anna Haracz. - Popracujemy nad wybranymi elementami tego nowego i wyjątkowego języka tańca.
       Improwizacyjny charakter zajęć stworzy przestrzeń by każdy mógł na swoim etapie poznawać i eksplorować własne ciało.
      
       Warsztaty odbędą się w niedzielę, 20 października, na Scenie Na Piętrze w CSE „Światowid” w godzinach 11-15. Na zajęcia „Światowid” zaprasza młodzież i dorosłych zainteresowanych rozwojem w kierunku tańca oraz terapii tańcem. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia telefoniczne 55 611 20 65 oraz na e-mail: edyta.machul@swiatowid.elblag.pl. Cena za 4 godziny zajęć: 40 zł. Wpłaty należy dokonać w kasie CSE "Światowid" do 14 października.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)