UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ciekawość i pasja

 
Elbląg, Ciekawość i pasja
fot. nadesłana

I dziecięcą ciekawość i zamiłowanie do sztuki będzie można obudzić w sobie podczas zajęć, które przygotował dla dzieci, młodzieży i dorosłych Światowid. Można się już zapisywać na zajęcia plastyczne, ceramiczne, wokalne, fotograficzne i taneczne.

„W lesie twórczych rąk” – to warsztaty plastyczne dla dzieci, w ramach których będą tworzyły prace w oparciu o różne techniki plastyczne i rękodzielnicze takie jak: tkactwo, scrapbooking, czerpanie papieru, mozaika czy kolaż. W kameralnych grupach mali artyści będą mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne i wyobraźnię, kształtować twórczą osobowość i kreatywność. Poprowadzi je instruktor Anna Dukszta. Dzieci w wieku od 5 do 7 lat będą spotykać się we wtorki lub czwartki w godz. 16.00 - 17.00. Dzieci w wieku od 8 do 11 lat również we wtorki lub czwartki o godz. 17.15 - 18.45. W obu przypadkach należy podać dzień, w którym dziecko będzie uczęszczać na zajęcia. Chętni mogą zapisywać się drogą mailową: anna.dukszta@swiatowid.elblag.pl. Zajęcia będą odbywały się od 15 września.
       Jak najlepiej pozna kulturę danego kraju? Poprzez zabawę! Wiedzą o tym uczestnicy spotkań „Skrzat w podróży przez świat”. To cykl dziesięciu „podróży”, który rozpocznie się już we wrześniu w Polsce i poprowadzi przez: Rosję, Włochy, Laponię, Meksyk, Szwecję, Francję, Austrię i Hawaje. Spotkanie kończące zajęcia odbędzie się w plenerze - w indiańskiej wiosce. W zależności od omawianego kraju, dzieci będą tańczyły, śpiewały lub gotowały. Nie zabraknie zajęć plastycznych, teatralnych czy filmowych. Skrzaty będą spotykały się raz w miesiącu, w soboty, w godz. od 11 do 14.30. Zapisy na zajęcia przyjmują Aleksandra Bednarczuk i Agnieszki Tkaczuk, tel. 55 611 20 59 lub mailowo aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl. Szczegóły można znaleźć tutaj!
       Także dorośli mogą rozwijać swoje plastyczne pasje.
       - Osobom dorosłym proponujemy różnorodne działania plastyczne, które odbywają się w pracowniach CSE „Światowid” – mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz, instruktor. - Zajęcia skierowane są do osób, które chcą poznać zasady rysunku, technik malarskich na płótnie i tkaninach, techniki pisania ikon pigmentami naturalnymi, wyrobu ceramiki i szkła artystycznego.
       Zajęcia przeznaczone są dla osób od 18 roku. Pierwsze spotkanie sekcji ogólnoplastycznej odbędzie się 6 października w godz. od 15.00 do 18.00 (pracownia nr 46, II piętro CSE).
       Dla dzieci, młodzieży i dorosłych przeznaczona jest również sekcja ceramiki. Pierwsze zajęcia odbędą się 5 października. W poniedziałki od 16.00 do 17.30 spotykać się będą dzieci i młodzież, również w poniedziałek od 18.00 do 20.00 odbędą się zajęcia dla dorosłych. Zapisy do końca września 2015 - tel. 55 611 20 64; e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl
       Zajęcia muzyczne, tradycyjnie już, poprowadzi Maciej Skrzypczak. Nabór do sekcji oraz przesłuchania odbędą się 7 i 10 września o godz. 17.00 w sali muzycznej CSE „Światowid” (II piętro). Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu. W poniedziałki i czwartki, w godz. od 16.30 do 17.30, zaplanowano warsztaty dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. W godz. od 17.40 do 18.40 – dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Terminy spotkań młodzieży 14-19 lat zostaną uzgodnione z uczestnikami. Rozpoczęcie zajęć: 14 września.
       Dla miłośników fotografii przygotowaliśmy „Kurs fotografii od podstaw”. Uczestnicy warsztatów nauczą się nie tylko kreatywnie wykorzystywać sprzęt fotograficzny, ale także poznają zasady tworzenia kompozycji, złoty podział i analizę obrazu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 września o godz. 17.00 w sali 38 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
       Fenomenem tańca jest to, że łączy przyjemne z pożytecznym. Poprzez taniec można ukształtować piękną figurę, a jednocześnie taniec doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Jest niezawodnym sposobem na zachowanie młodości, witalności i zdrowia. Centrum Tańca Promyk, jak zwykle przygotowało bogatą ofertę zajęć dla dzieci i dorosłych. Są kursy tańca towarzyskiego, z którego słynie Elbląg, są również nowości, takie jak Pilates, Sumba kids, czy Fit Ball. Szczegóły dostępne są na stronie www.promyk.elblag.pl.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama