UWAGA!

Cinemon - rock w dobrym stylu w Mjazzdze

 
Elbląg, Cinemon - rock w dobrym stylu w Mjazzdze
fot. nadesłana

Po środowym spotkaniu z bluesem nadejdzie pora na dawkę dobrego rockowego grania. Klasyczne trio krakowskie Cinemon w ramach trasy koncertowej zawita w czwartek, 20 listopada do klubu Mjazzga. To propozycja dla miłośników tradycji Led Zeppelin na równi ze scenicznym żywiołem White Stripes.

Muzycznie początki zespołu to coś pomiędzy rockiem, narkotyczną awangardą, inspiracją klasyką, a rockiem progresywnym. Wszystko to można usłyszeć na pierwszym LP wydanym w 2009. Wyrobiwszy sobie pewną pozycję Cinemon postanowił jednak zacząć od początku. Rock'n'roll, mimo że zawsze obecny w muzyce zespołu, nie miał okazji ujawnić się w pełni aż do 2011 kiedy to w składzie zaszły poważne zmiany. Zespół rozpoczął nowe życie jako trio szukające inspiracji w różnych formach “starego rocka": od Beatlesów, przez norweskie Big Bang, do Jacka Whiteʼa. W takiej formule Cinemon nagrał kolejne dwa albumy (Three Days EP w 2011 oraz Perfect Ocean w 2013), zagrał ponad sto koncertów w kraju i zagranicą (Słowacja, Austria, Norwegia), pojawił się na festiwalach takich jak: Sonisphere (w line-upie m.in. z Metallicą, Black Label Society), T-Mobile Nowe Horyzonty (w line-upie m.in. z Tomahawk), Slot Art Festival, wziął udział w kilkunastu przeglądach-konkursach (większość z nich wygrywając).
       Rok 2014 to przede wszystkim zaistnienie na antenie radiowej Trójki (Męskie Granie) oraz zmiany w składzie: Cinemon od tej pory działa jako duet... ale trio - koncertowo wspierany jest przez różnych basistów znanych m.in. z Rusty Cage, Big Fat Mama.
       Jesień tego roku jest okazją na przetestowanie skuteczności takiego rozwiązania. W październiku wystartowała największa dotychczasowa trasa zespołu obejmująca 31 koncertów na terenie całej Polski.
      
       Mjazzga, 20 listopada, godz. 20.15. Bilety w cenie 15 zł.
       Organizacja SK Co Jest? oraz klub Mjazzga
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następny koncert 22 listopada -  Indios Bravos (wyprzedany) oraz 28 listopada Pilichowski Band.
      
Patronat medialny nad cyklem jesiennych koncertów w Mjazzdze objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama