[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cisza przed burzą. Ostatnie lato II RP

Elbląg, Cisza przed burzą. Ostatnie lato II RP

Przekaz historyczny nie musi oznaczać jedynie suchych faktów i dat. Wystawa Cisza przed burzą. Ostatnie lato II RP pozwala w atrakcyjnej formie odkryć życie i codzienność Polaków mieszkających w II RP. Ekspozycję można oglądać w holu CSE Światowid od 30 lipca do 26 sierpnia. Wstęp wolny.

Cisza przed burzą. Ostatnie lato II RP to kolejna już ekspozycja zorganizowana we współpracy CSE „Światowid” z Instytutem Pamięci Narodowej – Oddział w Gdańsku. Na trzon wystawy, prezentującej ostatnie miesiące przed wybuchem II Wojny Światowej, składają się m. in.: fotokopie artykułów i zdjęć prasowych, okładek czasopism oraz fragmenty opinii formułowanych przez ówczesnych publicystów. Nie zabraknie również druków reklamowych czy ówczesnych plakatów propagandowych. Dzięki takiemu doborowi zróżnicowanych materiałów faktograficznych można zyskać pełniejszy obraz tego, jakie oblicze miała codzienność zwykłego człowieka mieszkającego w II RP.
       Ekspozycja stanowi także punkt wyjścia do snucia rozważań jaka byłaby dzisiejsza Polska gdyby nie bolesne doświadczenia II Wojny Światowej. Jakie gałęzie przemysłu i gospodarki rozwijały się wówczas najprężniej? Jakie sukcesy i osiągnięcia dawały Polakom powody do dumy?
       Cisza przed burzą to także przyczynek do refleksji o tym, jaki charakter miało ówczesne życie obyczajowe. Jacy byli mieszkańcy II RP? Ze zgromadzonych materiałów wyłania się obraz żywych ludzi, wraz z informacjami gdzie wypoczywali, jakie czytali czasopisma , jakimi kwestiami byli na co dzień zaabsorbowani…. Autorom wystawy zależało na tym, aby przenieść nacisk z życia politycznego na kwestie społeczne i pozwolić odbiorcom poznać bliżej nie tylko suche fakty, ale wczuć się w sytuację zwykłych ludzi, którym przyszło żyć w przededniu wojny.
      
       Wystawę Cisza przed burzą można oglądać w holu CSE Światowid od 30 lipca do 26 sierpnia. Wstęp wolny.
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama