UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cmentarze w krajobrazie Warmii i Mazur

 
Elbląg, W opiekę nad starymi nekropoliami powinno zaangażować się jak najwięcej osób
W opiekę nad starymi nekropoliami powinno zaangażować się jak najwięcej osób (fot. Agnieszka Jarzębska).

W naszym regionie jest około 3 tysięcy starych cmentarzy. W najlepszym stanie są parafialne, ale jest wiele takich, o których nikt nie pamięta... 6 października w Olsztynie odbędzie się konferencja „Cmentarze w krajobrazie Warmii i Mazur”.

Do rozmowy o wiejskich cmentarzach zapraszają: Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach, który od niemal 20 lat przywraca pamięć o starych nekropoliach i zabiega o opiekę nad nimi, oddział okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz Muzeum Warmii i Mazur.
       O cmentarzach w kontekście architektury wiejskiej naszego województwa opowie prof. Krzysztof Młynarczyk, kierownik katedry architektury krajobrazu i agroturystyki wydziału kształtowania środowiska i rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Stan, w jakim obecnie znajdują się cmentarze na wsi, omówi Barbara Zalewska, wojewódzki konserwator zabytków, zaś ks. dr Jacek Wojtkowski, archidiecezjalny konserwator zabytków, będzie zachęcał do refleksji na temat: czy cmentarz jest tylko pamiątką z przeszłości.
       Początek – godz. 10.30. Miejsce: Sale Kopernikowskie olsztyńskiego zamku.
      
      
Agnieszka Jarzębska, eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama