UWAGA!

Co jest po drugiej stronie?

Elbląg, zdjęcie z próby do spektaklu
zdjęcie z próby do spektaklu

Chcesz wskoczyć wraz z Alicją na drugą stronę lustra? Jeśli tak, niedzielny (26 października) spektakl „Po drugiej stronie”, inspirowany baśnią Lewisa Carrolla, powinien cię zainteresować. Przygotowali go uczestnicy projektu „...kreujemy rzeczywistość" realizowanego przez centrum kultury Światowid.

Reżyserem spektaklu „Po drugiej stronie" jest Alicja Ruczko, aktorka i reżyserka, która przez miesiąc pracowała z uczestnikami projektu „Kreując kreatorów – kreujemy rzeczywistość".
     - Spotykaliśmy się co sobotę i niedzielę i spędzaliśmy na Scenie Na Piętrze długie godziny - mówi Joanna Niewiadomska. - Pracowaliśmy nad warsztatem aktorskim i kreowaliśmy, jak na kreatorów przystało, tytułowy świat „po drugiej stronie".
     - Po drugiej stronie, czyli świat gdzie? - pyta uczestnik Darek Ignatowicz. - "...wiem co myślisz, ale wcale tak nie jest...." - przekornie odpowiada kwestią ze spektaklu.
     - Na początku reżyserka dawała nam zadania, a my budowaliśmy etiudy, działania na scenie wychodziły od nas, dlatego tym większe było nasze zaskoczenie, kiedy Alicja powiedziała, że naszą bazą jest książka „Alicja po drugiej stronie lustra" i dała nam scenariusz z tekstami - mówi uczestnik Paweł Sertel. - Okazało się, że nasze propozycje idealnie pasują do tekstów.
     

 


     W spektaklu „Po drugiej stronie" zagrają uczestnicy projektu, reżyseria Alicja Ruczko, wizualizacja Kuba Qbi Strumiński.
     Spektakl zagrany zostanie dwukrotnie (o godz. 18 i 19.30) w niedzielę 26 października w Światowidzie na Scenie Na Piętrze w Światowidzie. Wstęp na jest wolny - bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina Światowid.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama