UWAGA!

Co uczniowie wiedzą o teatrze?

W Teatrze Dramatycznym w Elblągu odbył się finał XV Turnieju Wiedzy o Teatrze im. Stanisława Franczaka. W rywalizacji udział wzięło 13 drużyn w dwóch pionach - szkół gimnazjalnych i szkół średnich. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie gimnazjum nr 8 i I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Do udziału w 15. edycji Turnieju Wiedzy o Teatrze zgłosiły się 23 drużyny. Zawodnicy przygotowywali się pod okiem nauczycieli, brali udział w konsultacjach teatralnych. Przez część półfinałową, która polegała na poprawnym wypełnieniu testów sprawdzających wiedzę na temat teatru, przeszło 13 drużyn - 8 gimnazjalnych i 5 ze szkół średnich.
     Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów zajęli uczniowie gimnazjum nr 8, którzy przygotowywali się do rywalizacji pod okiem Krystyny Fec. Drugie miejsce zajęła drużyna gimnazjum nr 3, której opiekunem jest Teresa Kubach, a trzecie - drużyna Honoraty Witak z gimnazjum nr 1.
     Wśród zawodników zmagających się w kategorii szkół średnich zwyciężyła drużyna I LO, którą przygotowała Leontyna Malinowska. Drugie miejsce zajęli uczniowie V LO, których opiekunem jest Agnieszka Jurewicz, a trzecie uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, podopieczni Ireny Grochowskiej.
     Zmagania finalistów XV Turnieju Wiedzy o Teatrze oceniało jury w składzie: Andrzej Fabisiak, dyrektor teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Janina Dziwniel - Stępka, instruktor teatralny z MDK w Elblągu, Anna Kowalska, dziennikarz Telewizji Vectra EL, Maria Makowska - Franceson, aktorka elbląskiej sceny oraz Dariusz Barton, dyrektor Teatru Dramatycznego w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama