UWAGA!

Confusion Project - jazz jest dobry

 Elbląg, Confusion Project - jazz jest dobry

Już dziś (piątek,15 listopada) w klubie Mjazzga o godz. 20.15 zagra grupa Confusion Project - skład, którego ambicją jest ukazanie muzyki jazz-fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie.

Są koncerty, podczas których żałuje się, że godzina to tylko sześćdziesiąt minut. Miłośnicy dobrej muzyki, a w szczególności tradycyjnych jazzowych trio bez wątpienia takiego uczucia będą doświadczać w piatkowy wieczór.
       Zespół złożony jest z muzyków młodego pokolenia, ale już konkretnie doświadczonych muzycznie: Michała Ciesielskiego, Piotra Gierszewskiego oraz Adama Golickiego - każdy z nich jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach i festiwalach jazzowych.
       Confusion Project to skład, którego ambicją jest ukazanie muzyki jazz-fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie. Muzyka przez nich wykonywana dotychczas bez wyjątku była bardzo pozytywnie odbierana przez publiczność oraz krytyków (o czym świadczyć może wyróżnienie zdobyte przez Confusion Project na ogólnopolskim festiwalu jazzowym School & Jazz Festiwal 2013). Trio wykonuje swój autorski materiał.
       MICHAŁ CIESIELSKI - fortepian. Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego. Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu). Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje
       Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w Niemczech, Anglii i w Obwodzie Kaliningradzkim.
       PIOTR GIERSZEWSKI - gitara basowa. Dobrze zapowiadający się muzyk młodego pokolenia pochodzący z Kujaw. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa. Laureat wielu konkursów min. School and Jazz Festiwal (wyróżnienie specjalne), Pif Paf Music Festival. Brał udział w wielu sesjach nagraniowych dla zespołów osadzonych w różnych stylistykach od mocnego rocka po muzykę jazzowa. Obecnie udziela się w zespołach takich jak: Krzysztof Paul trio, Funkyloopy, Ambirds, Confusion Project, Pocket trio, FunkU, Collin`s Revange, Unknown Quartet.
       ADAM GOLICKI - perkusja. Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz student kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu(2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2005 r.). Współpracuje z takimi muzykami, jak Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego...
      
       Bilety w cenie 10 zł przedsprzedaż i 15 zł w dniu koncertu do nabycia w klubie Mjazzga.
       Organizatorem koncertu jest SK Co Jest?
       Więcej na www.mjazzga.pl
       Następny koncert: 20 listopada - Earl Thomas (USA, blues).
      
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama