UWAGA!

Cyfrowa pamięć. Dziedzictwo kulturowe w dobie nowych technologii

 
Cyfrowa pamięć. Dziedzictwo kulturowe w dobie nowych technologii

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają 22 kwietnia na konferencję pn. „Cyfrowa pamięć. Dziedzictwo kulturowe w dobie nowych technologii”.

- Do udziału w konferencji w charakterze ekspertów zaprosiliśmy Centra Kompetencji, których przedstawiciele wygłoszą referaty na temat materialnych i niematerialnych źródeł dziedzictwa kulturowego, roli digitalizacji w propagowaniu dziedzictwa kulturowego oraz jej dalszej przyszłości – mówi Marta Derlukiewicz z CSE „Światowid”. - Podczas konferencji zaprezentowany zostanie dorobek Pracowni Digitalizacji z Małopolskiego Instytutu Kultury oraz Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Elblągu.
       Konferencji towarzyszyć będzie prezentacja firm specjalizujących się w dostawach skanerów i świadczących usługi skanowania. Będzie więc okazją do zapoznania się z możliwościami jakie dają nowe technologie oraz do wymiany poglądów dotyczących potrzeby digitalizacji.
       Konferencja odbędzie się 22 kwietnia w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu, Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1 (sala kameralna Kina „Światowid”).
       Zgłoszenia do udziału w konferencji można przesyłać do 20 kwietnia na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl.
      
       PROGRAM KONFERENCJI:
       „Cyfrowa Pamięć. Dziedzictwo kulturowe w dobie nowych technologii”
      
       Elbląg, 22.04.2015
       11:00 – Przywitanie gości przez Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa
       11:05 - 11:25 – Co robić by zachować pamięć o historii, czyli jak zachować materialne i niematerialne źródła dziedzictwa kulturowego? - Waldemar Majcher. Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
       11:25 - 11:40 – Polona dla kultury - możliwości wykorzystania Cyfrowej Biblioteki Narodowej do archiwizowania i udostępniania zasobów innych instytucji kultury - Monika Michalska. Biblioteka Narodowa
       11:40 – 12:00 – "Wirtualne Muzea Małopolski" – digitalizacja – edycja - publikacja. - Paweł Szelest. Pracownia Digitalizacji z Małopolskiego Instytutu Kultury
       12:00- 12:20 – Kultura otwarta na edukację. W jaki sposób można włączyć użytkowników internetu w cyfrową archiwizację
       12:20 – 12:35 – Przerwa kawowa
       12:35 - 13:55 – Prezentacja doświadczeń Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Elblągu - Zespół Regionalnej Pracowni Digitalizacji, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
       13:55 - 14:15 – Powołanie Centrów Kompetencji oraz dalsza perspektywa pracowni digitalizacji - Anna Duńczyk-Szulc. Zastępca dyrektor. Departamentu Mecenatu Państwa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
       14:15 – 15:00 – Panel dyskusyjny z udziałem ekspertów z Centrów Kompetencji „Komu służy digitalizacja? Co zrobić, by była użyteczna?”
       15:00 – Zakończenie konferencji
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...