UWAGA!

Czarne madonny w Galerii EL

 Elbląg, Czarne madonny w Galerii EL

Prywatne kolekcje są często równie fascynującym źródłem poznawczym i bodźcem estetycznym, co zbiory gromadzone przez muzea, galerie czy inne instytucje kultury powołane m.in. do prezentowania twórczości artystycznej. W czwartek 15 kwietnia o godz. 18 Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na nietypowy wernisaż online wystawy „Czarne Madonny” - obrazów z kolekcji Cedrica Carringtona.

Tematyka sacrum w przestrzeni Galerii EL, dawnego kościoła NMP, pojawia się od czasu do czasu przy okazji wystaw czy prezentacji artystycznych. Jednym z miłośników tematu, szczególną uwagę zwracających na motyw Madonny w obrazach i rzeźbach jest Cedric Carrington - Amerykanin mieszkający i pracujący w Elblągu.

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Czarne Madonny”, na której zobaczyć będzie można część jego kolekcji obrazów i rzeźb. W ramach wernisażu zaprezentujemy krótką prelekcję kolekcjonera na temat wizerunku Czarnej Madonny w różnych kulturach na przestrzeni dziejów (video z polskimi napisami).

Będzie też możliwość porozmawiać z panem Carringtonem, zadać pytanie czy podzielić się refleksją – rozmowa będzie tłumaczona symultanicznie.

Spotkanie odbędzie się w formule online na profilu Facebook Galerii EL

 

Wystawa „Czarne Madonny” będzie prezentowana w krużganku Galerii EL od 15 do 26 kwietnia. Wernisaż online w formie prelekcji i dyskusji - 15 kwietnia, godz. 18.

Wojciech Minkiewicz, Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama