UWAGA!

Czarno-biało w MDK-u

 Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy "Noc" Anny Gawron i Dariusza Ogrodowczyka, która odbędzie się w piątek, 11 marca o godz. 17 w Galerii Na Wyspie MDK przy ul. Warszawskiej 51.

Jak mówią sami autorzy ekspozycji: Noc, czyli wystawa prac czarno-białych. Są to prace, które powstały w trakcie naszych studiów i nawiązują do tematów nocnych. Zdecydowana ich większość to akwaforty i akwatinty powstałe w pracowni wklęsłodruku prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek i mgr Dominika Włodarka. W pracach dominuje czerń, z której wyłaniają się postaci i przedmioty, czasem pojawia się księżyc jako najjaśniejszy punkt orientacyjny, idąc dalej, dochodzimy do wiecznej nocy panującej w kosmosie.
       Anna Gawron: Pochodzę z Elbląga, obecnie mieszkam w Gdańsku i studiuję Grafikę na ASP. Do MDK uczęszczałam od najmłodszych lat, najpierw na zajęcia plastyczne dla dzieci u Mirosława Czarnego, po dłuższej przerwie na zajęcia u Katarzyny Smeji-Skulimowskiej i Piotra Romanowskiego.
       Dariusz Ogrodowczyk: sopocianin, również studiuję na ASP w Gdańsku, kierunek grafika. Na chwilę obecną zajmujemy się ogólnie pojętą grafiką, prezentowane tu prace, to nasze działania związane z grafiką warsztatową, oprócz tego zdarza nam się wykonywać mniej lub bardziej komercyjne projekty: plakaty, ilustracje, loga, książki itp.
      
       Wstęp wolny.
      
      
Marta Makowska, MDK Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama