UWAGA!

Czas muzeów – posłuchaj!

 
Elbląg, Warto zajrzeć na stronę internetową Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
Warto zajrzeć na stronę internetową Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

W Polsce przybywa muzeów. – Wszystko w porządku, jeśli nowa placówka powstaje, bo chce tego lokalna społeczność, są zbiory, pieniądze i odpowiedzialny organizator. Nie zapominajmy jednak o muzeach tzw. starych. To one są największym wyzwaniem – przestrzega dr Piotr Majewski, dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w Warszawie to nowa instytucja. Powstał w marcu, w wyniku przekształcenia Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych. Instytut, którego organizatorem jest minister kultury, ma „kreować rozwój i innowacyjność w obszarze zarządzania muzeami i zbiorami publicznymi w Polsce” (cytat z materiałów prasowych). Jednym z podstawowych zadań jest wspieranie procesu digitalizacji.
       – Muzea, które nie włączą się do digitalizacji, będą skazane na wyrzucenie poza margines tego, co nazywamy głównym nurtem obiegu kulturowego. Tu nie ma wyboru. Albo muzea w perspektywie kilku, kilkunastu najbliższych lat udostępnią swoje zbiory do obiegu publicznego, albo wypadną ze świadomości nowych pokoleń odbiorców – mówi Piotr Majewski w radiowej rozmowie z Agnieszką Jarzębską.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama