UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas muzeów – posłuchaj!

 
Elbląg, Warto zajrzeć na stronę internetową Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
Warto zajrzeć na stronę internetową Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

W Polsce przybywa muzeów. – Wszystko w porządku, jeśli nowa placówka powstaje, bo chce tego lokalna społeczność, są zbiory, pieniądze i odpowiedzialny organizator. Nie zapominajmy jednak o muzeach tzw. starych. To one są największym wyzwaniem – przestrzega dr Piotr Majewski, dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w Warszawie to nowa instytucja. Powstał w marcu, w wyniku przekształcenia Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych. Instytut, którego organizatorem jest minister kultury, ma „kreować rozwój i innowacyjność w obszarze zarządzania muzeami i zbiorami publicznymi w Polsce” (cytat z materiałów prasowych). Jednym z podstawowych zadań jest wspieranie procesu digitalizacji.
       – Muzea, które nie włączą się do digitalizacji, będą skazane na wyrzucenie poza margines tego, co nazywamy głównym nurtem obiegu kulturowego. Tu nie ma wyboru. Albo muzea w perspektywie kilku, kilkunastu najbliższych lat udostępnią swoje zbiory do obiegu publicznego, albo wypadną ze świadomości nowych pokoleń odbiorców – mówi Piotr Majewski w radiowej rozmowie z Agnieszką Jarzębską.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama