UWAGA!

Czas na relaks

Elbląg, Czas na relaks

„Relaksu to czas" to projekt kulturalno - rekreacyjny adresowany do osób niepełnosprawnych i wolontariuszy w ramach, którego już w poniedziałek 30 czerwca w Światowidzie odbędą się zajęcia teatralne. Zapraszamy wszystkich chętnych.

- Udział w projekcie umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów pomiędzy uczestnikami oraz realizację własnej aktywności twórczej. Wspólne działania sprzyjają integracji grup rówieśniczych. Celem projektu jest również propagowanie aktywnych form wypoczynku poprzez działania kulturalne i rekreacyjne adekwatne do pory roku - mówi Monika Stando.
     Działania realizowane są w połowie i na zakończenie roku. Jest to założenie celowe, bowiem ma to być moment podsumowania pewnego etapu. Czerwiec dla wielu, spośród uczestników projektu jest miesiącem związanym z zakończeniem roku szkolnego. Natomiast grudzień podsumowuje rok kalendarzowy. Każdy z tych momentów jest związany z refleksją nad tym, co zostało zrealizowane, co się zdarzyło i stanowi znakomity czas na aktywny odpoczynek.
     - Daje to z jednej strony poczucie otrzymania nagrody, a z drugiej rodzi poczucie satysfakcji. Każdemu jest to bardzo potrzebne w jednakowym zakresie. Każdy z tych miesięcy sprzyja innym rodzajom aktywności - mówi Teresa Miłoszewska ze Światowida.
     W ramach projektu odbyła się już bardzo atrakcyjna programowo 2-dniowa wycieczka po Mazurach oraz zajęcia z ceramiki i witrażu. W ubiegłą sobotę w Parku Leśnym Bażantarnia młodzież niepełnosprawna wspólnie z wolontariuszami wzięła udział w integracyjnym ognisku.
     Uczestnicy projektu wezmą jeszcze udział w zajęciach teatralnych, które odbędą się 30 czerwca o godz. 15 w CKiWM "Światowid". Zapraszamy wszystkich chętnych.
     Realizatorami projektu są: Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art" w Elblągu oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid.
     Projekt uzyskał dofinansowanie Urzędu Miejskiego w Elblągu ( środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ) oraz Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama