UWAGA!

Czerwcowy finał sezonu

 Elbląg, Czerwcowy finał sezonu
fot. Anna Dembińska

Niedzielnym (6.06) koncertem elbląscy kameraliści zakończyli - niełatwy dla nich, bo naznaczony pandemią - sezon. Czerwcowe spotkanie z muzykami upłynęło pod znakiem twórczości dwóch kompozytorów: Sławomira Czarneckiego i Sebastiana Perłowskiego. Zobacz zdjęcia.

Koncert poprowadził Sebastian Perłowski, z którym elbląscy kameraliści występowali już kilkakrotnie, dyrygent, kompozytor, aranżer. Jest laureatem licznych konkursów dyrygenckich i kompozytorskich. Współpracował z wieloma orkiestrami w Polsce i na świecie: Sinfonia Varsovia, HK Philharmonic, NOSPR, Metropolitana de Lisboa, Sevilla Symphony Orchestra, The Hong Kong Chinese Orchestra czy The George Enescu Philharmonic Orchestra Bucharest oraz z światowej klasy solistami. Tego wieczora w roli solistki wystąpiła Paula Preuss (skrzypce), doskonale znana elbląskiej (i nie tylko) publiczności. Od 2015 roku jest koncertmistrzynią Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Filharmonią Bałtycką, Bałtycką Filharmonią Młodych. Jest laureatką wielu konkursów solowych i kameralnych. Tym razem melomani mogli poznać twórczość Sławomira Czarneckiego, nawiązującego w muzyce między innymi do folkloru góralskiego oraz Sebastiana Perłowskiego. 

Chociaż był to ostatni koncert w tym sezonie, to nie ostatnie spotkanie z kameralistami tego lata. Będziemy mogli ich posłuchać podczas Dni Elbląga, w niedzielę 27 czerwca oraz w lipcu podczas Elblag Music Festival w Elblągu, Pasłęku i Krzyżanowie. Jeszcze w czerwcu odbędzie się premiera nowej płyty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej nagranej z Marcinem Zdunikiem, Karoliną Nowotczyńską i Markiem Mosiem. Na płycie znajdzie się Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 Wolfganga Amadeusza Mozarta. 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tylko dla melomanow I dla wrażliwych, a dla tych trochę mniej, polecam warkot samolotu, bo ciężko się pozbyć tego kłopotu, im tam w ratuszu to nie przeszkadza, I myślą ciągle tak nieporadnie, że kiedyś ten gruchot sam wreszcie spadnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  Muzyk..(2021-06-07)
 • Na dni emblonga to dajcie lepiej Zenka i resztę ekipy z polo tv bo nikt nie przyjdzie !!!! Tu większość mieszkańców nie rozumie muzyki klasycznej oni znają tylko proste rytmy i piwerko z biedronki i boryska !!!
 • Ludzie w emblongu muzyka klasyczna ???? Na św tej wsi ???? Frekwencja będzie malutka !!!!! Tu trzeba disco polo i taniego piwka i winka z biedronki bo większość ludzi tutaj mieszkających i zamieszkujących okoliczne wsie rozumie tylko taką kulturę. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Smutny Polak(2021-06-07)
 • Muzyka powinna służyć ludziom a nie tylko elitom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  TeofilSkorupa(2021-06-07)
 • Wspaniała orkiestra, dziękujemy.
Reklama