UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Człowiek-historia – posłuchaj!

Prof. Marian Biskup był jednym z najwybitniejszych – w skali europejskiej – znawców dziejów Prus Królewskich, Prus Książęcych, a zwłaszcza Zakonu Krzyżackiego – zmarłego w kwietniu uczonego wspomina historyk, prof. Andrzej Groth.

– Jego prace mają trwałą wartość dla nauki, bo w szerokim zakresie wykorzystał źródła nie tylko polskie. Wydał blisko 1000 prac naukowych! Poza tym był bardzo miłym, ciepłym i serdecznym człowiekiem – mówi prof. Groth.
       Prof. Marian Biskup miał 89 lat. Był m.in. członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności. Jego wieloletnią działalność doceniły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Gdański, przyznając Mu doktoraty honoris causa. Otrzymał także tytuły Honorowego Obywatela Torunia, w którym zamieszkał po wojnie, rodzinnego Inowrocławia oraz Elbląga.
       Z prof. Andrzejem Grothem rozmawiała Agnieszka Jarzębska.
      
      
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama