UWAGA!

Człowiek jako instrument muzyczny

"Ciało jest muzyką" to tytuł wystawy prac graficznych autorstwa Krzysztofa M. Bąka, którą można oglądać w centrum kultury Światowid.

Krzysztof M. Bąk jest absolwentem wrocławskiej ASP oraz wykładowcą grafiki komputerowej na Uniwersytecie Śląskim. Jest również poetą. W elbląskim Światowidzie artysta prezentuje cykl swoich prac graficznych zatytułowany "Ciało jest muzyką". Jak sam mówi cykl ten powstał z potrzeby zmierzenia się z problemem plastycznym obecnym w sztuce od wieków - zagadnieniem inspiracji muzycznych.
     - W ramach prezentowanej grupy prac wyróżnić można dwie ścieżki interpretacji tematu – wyjaśniają organizatorzy wystawy. - Pierwsza "człowiek - instrument" to próba zintegrowanie w jedność biologicznej struktury ciała z mechaniczną formą instrumentu. Druga - to połączenie człowieka z symbolami obecnymi w zapisie nutowym.
     Wystawę będzie można oglądać do 10 maja.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Hmm... a od kiedy tą wystawę można oglądać? ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bratka(2005-04-14)
 • ten temat to mnie naprawdę zmusił do zastanowienia...hmmm...powiem, że od razu kojarzę Czlowieka z Kobietą, bo jak inaczej można patrzeć na muzykę przez pryzmat czlowieka, - chyba tylko Czlowieka-Kobiety. Już nie jeden raz mówiłem i mówić będę - dokąd będę żył, że kobieta może być muzyką, natchnieniem, cierpieniem...może zasłonić cały świat. A czy instrumentem?...jaknajbardziej....instrumentem, z którego można wydobyć niebiańskie dźwięki. A czy patrząc z "tamtej" strony- kobiecej jest podobnie...?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-04-15)
Reklama