UWAGA!

Człowiek z klatki. Elbląska Scena Literacka

 Elbląg, Człowiek z klatki. Elbląska Scena Literacka

Stowarzyszenie Alternatywni oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zapraszają 12 marca o godz. 18 na Małą Scenę na spotkanie z twórcą nieszablonowym i niepokornym -  Arturem Miścickim. W ramach spotkania odbędzie się również aukcja charytatywna na rzecz chorego Piotra Jacyno. Wstęp wolny.

Był już człowiek z marmuru, był człowiek z żelaza. Elbląg ma jednego z klatki. Równie bezkompromisowy, wielowymiarowy i poszukujący. Artur Miścicki to przede wszystkim człowiek wielu pasji i talentów. Na rowerze jeździ cały rok i ratuje go to, że je mięso. Wiecznie zbuntowany wobec rzeczywistości, zakochany w Żuławach i zaangażowany w wiele akcji i wydarzeń artystycznych od literatury począwszy na teatrze skończywszy. Poza tym dobry i serdeczny człowiek. To wszystko sprawia, że spotkanie z poezją Artura Miścickiego będzie prawdopodobnie najbardziej zaskakującym wydarzeniem tegorocznej edycji Elbląskiej Sceny Literackiej. To będzie spotkanie z autorem improwizującym lub aktorem poetyzującym i możemy spodziewać się artystycznej uczty.
       Sama twórczość Artura jest równie różnorodna - od obrazujących prowokacyjnych próz poetyckich poprzez drapieżne erotyki do bardzo pejzażowych opisów Żuław. I takich też zmian klimatów i nastrojów na spotkaniu możemy się spodziewać.
       Arturowi Miścickiemu towarzyszyć będą Sandra Elminowska oraz Marta Gałuszewska. Obie dziewczyny to finalistki "Bitwy na głosy" z "Brygady RR" - Ryszarda Rynkowskiego.
       Wieczór jest ogniwem w łańcuchu wydarzeń charytatywnych na rzecz chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną Piotra "Boczka" Jacyno. Odbywa się w Elblągu z racji tego, że Piotr był finalistą Bitwy na głosy w ekipie Ryszarda Rynkowskiego oraz częstym gościem elbląskich scen muzycznych. Chcemy by akcja ta miała większy zasięg i włączyły się do niej elbląskie zespoły muzyczne i sale koncertowe. Wierzymy w to, że jest to pierwsza akcja z cyklu "Gramy dla Boczka". W ramach spotkania odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz chorego Piotra Jacyno.
       Zapraszamy 12 marca, godz. 18 Mała Scena Teatru.
      
Dominika Lewicka-Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jesteś grafomanem i nikt normalny nie chce wydawać twoich wierszy, powieści i innych wypocin? Zapisz się do "Alternatywnych".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  2
  Cygankaprawdęcipowie(2016-03-07)
 • Jesteś tchórzem bez twarzy i przegranym w życiu żulem? Zostań hejterem na Portelu :D
 • a moim zdaniem ma rację (nie wnikam w stan majątkowy)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elbink(2016-03-10)
 • Lepiej wydać u alternatywnych niż samemu opłacić za wydanie w poligrafie bo poligraf wyda nawet gnioty byleby autor płacił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  motocyklewratuszuoddzis(2016-03-11)
 • Lepiej wydać u alternatywnych niż samemu opłacić za wydanie w poligrafie bo poligraf wyda nawet gnioty byleby autor płacił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  motocyklewratuszuoddzis(2016-03-11)
 • Chcielibyśmy mieć takie dotacje, żeby wydawać każdego, kto dobrze pisze, by w ten sposób także promować miasto w całej Polsce. Ostatnią naszą książką jest "BoSa" Bogumiły Salmonowicz wydana jesienią 2014 roku. I to jest trzecia nasza publikacja. Aż tak dużo żeby nam zazdrościć? Przymierzamy się teraz do wydania antologii - ale zrobimy to z otrzymanych nagród. I nie każda promocja lokalnego twórcy wiąże się z wydaniem książkowym. Jeśli takie zainteresowanie wzbudzili Alternatywni i Elbląska Scena Literacka, zapraszamy dziś do Teatru, 15 marca do Filii nr 5 Biblioteki, 21 marca do Specjal Pubu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  alternatywni(2016-03-12)
Reklama