UWAGA!

Czy Elbląg potrzebuje kwartalnika kulturalnego?

Elbląg, Czy Elbląg potrzebuje kwartalnika kulturalnego?

Pod takim hasłem odbędzie się dziś (poniedziałek, 18 lipca) debata zorganizowana przez Departament Kultury Urzędu Miejskiego. Początek spotkania o godzinie 18 w Klubie Wulkan na Starówce.

Od ponad dwudziestu lat istnieje w Elblągu kwartalnik Tygiel. Utrzymanie kwartalnika o artystycznych ambicjach na trudnym rynku wydawniczym to między innymi efekt pozytywistycznych działań Ryszarda Tomczyka i jego przyjaciół. Wyniki sprzedaży tego zasłużonego dla elbląskiej kultury kwartalnika są jednak od kilku lat zatrważające. Czy można to zmienić i dlaczego tak się dzieje? Czy wynika to z faktu niskiego poziomu czytelnictwa, braku zainteresowania tego rodzaju publikacjami czy treści zawarte w kwartalniku nie trafiają w gusta elblążan? To pytania na które między innymi będzie można spróbować odpowiedzieć na spotkaniu.
      
       Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, czytelników i twórców, obecnych i potencjalnych na publiczną debatę o przyszłości elbląskiego kwartalnika kulturalnego.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tygiel jest dotowany przez Urząd Miejski, więc dlaczego to zmartwienie o sprzedaży, po prostu czasopisma tego typu nie sprzedają się, ludzie zainteresowani kulturą nie mają pieniędzy. A dotowany przecież potężnie powinien być rozdawany!
 • od lat próbowałem kupić Tygiel do którego kiosku poszedł każdy wzruszał ramionami i nie wie o co chodzi to gdzie on jest kto go rozprowadza wszędzie patrzyli na mnie jak na durnia gdy o niego pytałem nawet nie wiem jak wygląda a tyle razy chciałem go nabyc
 • "Kultura w mordę być musi"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qlturysta(2011-07-18)
 • może choć na tym spotkaniu publiczność nie będzie obfotografowywana, jak na kazdej imprezie kulturalnej w Elblągu, przez licznych fotografów pism internetowych. Może nie kazdy sobie życzy ogladany przez pol Elbląga i wysluchiwać od swojej dziewczyny czemu był z inną na wernisażu.
 • Departament - nazwa podstawowej komórki każdego ministerstwa (urzędu centralnego) podległej bezpośrednio ministrowi, wiceministrowi lub dyrektorowi generalnemu urzędu; występuje również w składzie Ministerstwa Obrony Narodowej jako Instytucja Centralna MON. Departamentem kieruje dyrektor przy pomocy zastępcy oraz naczelników wydziałów. Departamenty mają najczęściej strukturę wydziałową, jednak często jest tak, że w ich strukturze występują także zespoły i/lub stanowiska samodzielne w/g Wikipedii. Czyli jak w elbląslkim UM są ministerstwa to Grenio jest premierem?
 • Moim zdaniem powinni zrobić dwie rzeczy: 1) Rozszerzyć dystrybucję! (bo chyba nigdzie nie ma w kioskach) 2) Zmienić nazwę! (bo istnieje czasopismo kulturalne o dość podobnym tytule, tyle że z Łodzi [chodzi mi o Tygiel Kultury]. Nawet nieźle [jak na ten segment] się trzymający [choć obecnie brakuje mu dofinansowania z Ministerstwa Kultury])
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prawdziwy socjalliberał(2011-07-19)
 • a według mnie nazwa jest bardzo dobra bo elbląska a jak wszyscy chcą żeby coś się zmieniło ale nie wiedzą jak to jest bardzo proste, nowy redaktor naczelny, któremu będzie się chciało zmian i który nie będzie miał narcystycznych zapędów. Dużo świeżej krwi w TYglu i wszystko samo się rozwiąże
 • Tomczygiel się nie zmieni bo zasiedzaili panowie nie chcą żadnych ale to żadnych zmian, no chyba że jeszcze więcej pieniędzy z Urzędu. Należałoby odciąć i to natychmiast dotacje z Urzędu bo ten kwartalnik praktycznie nie istnije.
 • prawdziwy socjalliberał - odnośnie do pierwszego postulatu, aby dystrybucję uaktywnić, oczywiście, zawsze ten problem pojawia się, nawet tu na Portelu - gdy tylko mowa o TYGLU. Najczęściej piszą elblążanie- a gdzie można TYGIEL kupić. Jako miejsce sprzedaży może posłużyć nawet kiosk w UM Elbląg, a zresztą nie będę tu dywagował. Co do drugiej propozycji, aby zmienić tytuł ----OOOOO tu jesteś w błędzie. A co mnie obchodzi Tygiel kuilturalny w Łodzi ? Łódzki tygiel powstał w 1996 roku, elbląski o kilka lat wcześniej, dlatego ten łodzki ma drugi człon "kulturalny", aby nie dublował elbląskiego. Na marginesie - życzę TYGLOWI dalszego rozwoju w nieco dynamiczniejszym wydaniu i konkretnej, głośnej wszechdostępnej dystrybucji, żebym doczekał sytuacji, gdzie dostęp do TYGLA przestanie być problemem, ale żeby ktoś kiedyś napisał: - kupiłbym TYGIEL, ale za drogi :))) Bo dobry:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  tyglofan(2011-07-19)
Reklama