UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy Elbląg potrzebuje kwartalnika kulturalnego?

Elbląg, Czy Elbląg potrzebuje kwartalnika kulturalnego?

Pod takim hasłem odbędzie się dziś (poniedziałek, 18 lipca) debata zorganizowana przez Departament Kultury Urzędu Miejskiego. Początek spotkania o godzinie 18 w Klubie Wulkan na Starówce.

Od ponad dwudziestu lat istnieje w Elblągu kwartalnik Tygiel. Utrzymanie kwartalnika o artystycznych ambicjach na trudnym rynku wydawniczym to między innymi efekt pozytywistycznych działań Ryszarda Tomczyka i jego przyjaciół. Wyniki sprzedaży tego zasłużonego dla elbląskiej kultury kwartalnika są jednak od kilku lat zatrważające. Czy można to zmienić i dlaczego tak się dzieje? Czy wynika to z faktu niskiego poziomu czytelnictwa, braku zainteresowania tego rodzaju publikacjami czy treści zawarte w kwartalniku nie trafiają w gusta elblążan? To pytania na które między innymi będzie można spróbować odpowiedzieć na spotkaniu.
      
       Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, czytelników i twórców, obecnych i potencjalnych na publiczną debatę o przyszłości elbląskiego kwartalnika kulturalnego.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Tygiel jest dotowany przez Urząd Miejski, więc dlaczego to zmartwienie o sprzedaży, po prostu czasopisma tego typu nie sprzedają się, ludzie zainteresowani kulturą nie mają pieniędzy. A dotowany przecież potężnie powinien być rozdawany!
 • od lat próbowałem kupić Tygiel do którego kiosku poszedł każdy wzruszał ramionami i nie wie o co chodzi to gdzie on jest kto go rozprowadza wszędzie patrzyli na mnie jak na durnia gdy o niego pytałem nawet nie wiem jak wygląda a tyle razy chciałem go nabyc
 • "Kultura w mordę być musi"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qlturysta(2011-07-18)
 • może choć na tym spotkaniu publiczność nie będzie obfotografowywana, jak na kazdej imprezie kulturalnej w Elblągu, przez licznych fotografów pism internetowych. Może nie kazdy sobie życzy ogladany przez pol Elbląga i wysluchiwać od swojej dziewczyny czemu był z inną na wernisażu.
 • Departament - nazwa podstawowej komórki każdego ministerstwa (urzędu centralnego) podległej bezpośrednio ministrowi, wiceministrowi lub dyrektorowi generalnemu urzędu; występuje również w składzie Ministerstwa Obrony Narodowej jako Instytucja Centralna MON. Departamentem kieruje dyrektor przy pomocy zastępcy oraz naczelników wydziałów. Departamenty mają najczęściej strukturę wydziałową, jednak często jest tak, że w ich strukturze występują także zespoły i/lub stanowiska samodzielne w/g Wikipedii. Czyli jak w elbląslkim UM są ministerstwa to Grenio jest premierem?
 • Moim zdaniem powinni zrobić dwie rzeczy: 1) Rozszerzyć dystrybucję! (bo chyba nigdzie nie ma w kioskach) 2) Zmienić nazwę! (bo istnieje czasopismo kulturalne o dość podobnym tytule, tyle że z Łodzi [chodzi mi o Tygiel Kultury]. Nawet nieźle [jak na ten segment] się trzymający [choć obecnie brakuje mu dofinansowania z Ministerstwa Kultury])
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prawdziwy socjalliberał(2011-07-19)
 • a według mnie nazwa jest bardzo dobra bo elbląska a jak wszyscy chcą żeby coś się zmieniło ale nie wiedzą jak to jest bardzo proste, nowy redaktor naczelny, któremu będzie się chciało zmian i który nie będzie miał narcystycznych zapędów. Dużo świeżej krwi w TYglu i wszystko samo się rozwiąże
 • Tomczygiel się nie zmieni bo zasiedzaili panowie nie chcą żadnych ale to żadnych zmian, no chyba że jeszcze więcej pieniędzy z Urzędu. Należałoby odciąć i to natychmiast dotacje z Urzędu bo ten kwartalnik praktycznie nie istnije.
 • prawdziwy socjalliberał - odnośnie do pierwszego postulatu, aby dystrybucję uaktywnić, oczywiście, zawsze ten problem pojawia się, nawet tu na Portelu - gdy tylko mowa o TYGLU. Najczęściej piszą elblążanie- a gdzie można TYGIEL kupić. Jako miejsce sprzedaży może posłużyć nawet kiosk w UM Elbląg, a zresztą nie będę tu dywagował. Co do drugiej propozycji, aby zmienić tytuł ----OOOOO tu jesteś w błędzie. A co mnie obchodzi Tygiel kuilturalny w Łodzi ? Łódzki tygiel powstał w 1996 roku, elbląski o kilka lat wcześniej, dlatego ten łodzki ma drugi człon "kulturalny", aby nie dublował elbląskiego. Na marginesie - życzę TYGLOWI dalszego rozwoju w nieco dynamiczniejszym wydaniu i konkretnej, głośnej wszechdostępnej dystrybucji, żebym doczekał sytuacji, gdzie dostęp do TYGLA przestanie być problemem, ale żeby ktoś kiedyś napisał: - kupiłbym TYGIEL, ale za drogi :))) Bo dobry:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  tyglofan(2011-07-19)
Reklama