UWAGA!

Czy to jest kochanie?

 Elbląg, Czy to jest kochanie?

23 marca w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Elblągu rozpocznie się V Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?"

23 marca o godz. 20:00 Teatr Dramatyczny w Elblągu zaprasza na uroczystą inaugurację V Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?". Podczas inauguracji Teatr Powszechny z Warszawy zaprezentuje spektakl Terrence'a McNally'ego pt. "Maria Callas. Lekcja śpiewu" w reżyserii Andrzeja Domalika. W rolach głównych wystąpią: Krystyna Janda (Maria Callas), Cezary Żak, Wojciech Borkowski, Sylwia Burnicka, Elżbieta Suszko, Monika Tuszko, Marcin Rudziński.
     Cena biletu - 40 zł
     25 marca o godz. 20:00 odbędzie się Gala V Jubileuszowego OFSS "...Czy to jest kochanie?". W trakcie Gali jury uroczyście wręczy nagrody zwycięzcom, wystąpią także laureaci festiwalu. Atrakcją wieczoru będzie koncert Andrzeja Sikorowskiego i Grzegorza Turnaua pt. "Pasjans dla dwóch". Cena biletu w cenie 35 zł są do nabycia w kasie WOK. (tel. 230 43 23, 230 43 25)
     W jury festiwalowym zasiadają:
     Anna Chodakowska – aktorka
     Grażyna Łobaszewska – piosenkarka i wokalistka jazzowa
     Irena Jun – wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie
     Janusz Majcherek – redaktor naczelny czasopisma „Teatr”
     Międzynarodowy Przegląd Małych Form Teatralnych - juror zagraniczny
     W przesłuchaniach festiwalowych, w czterech kategoriach: recytacja, teatr jednego aktora, piosenka artystyczna i Międzynarodowy Przegląd Małych Form Teatralnych, udział weźmie ok. 200 uczestników z polski z zagranicy.
     IMPREZY TOWARZYSZĄCE
     Elbląskie Spotkania Akademickie
     - 15 marca, godz. 20:00 w Kinie Światowit wyświetlony zostanie film pt. "Przedwiośnie" w reż. Filipa Bajona, na podstawie powieści Stefana Żeromskiego.
     Cena biletu - 14 zł (normalny), 11 zł (na legitymację studencką)
     21 marca, godz. 19:00 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury zostanie zaprezentowany spektakl poetycki "Kartki z podróży" w wykonaniu Krzysztofa Kolbergera z muzyką Janusza Strobla.
     Cena biletu - 15 zł (normalny), 10 zł (na legitymację studencką)
     25 marca, godz. 20:00 w Teatrze Dramatycznym w Elblągu odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego pt. "Pasjans na dwóch".
     Cena biletu - 35 zł (normalny), 20 zł (na legitymację studencką)
     Organizatorzy koncertu przewidują sprzedaż wyłącznie 100 biletów.
     
     "MARIA CALLAS. LEKCJA ŚPIEWU" - Terrence McNally, przekład:
     Elżbieta Woźniak, reżyseria: Andrzej Domalik, scenografia: Jagna Janicka.
     Polska prapremiera broadwayowskiego przeboju opartego na epizodach z życia primadonny stulecia. Maria Callas u schyłku życia, po wycofaniu się ze sceny, prowadząc lekcje dla młodych śpiewaków wraca do tragicznych i śmiesznych, wspaniałych i przykrych, niewiarygodnych i pięknych wydarzeń ze swego życia i kariery.
     
     "PASJANS NA DWÓCH"
     Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, lider Grupy pod Budą
     W występie solowym Grzegorz Turnau zaśpiewa swoje największe przeboje: "Bracka", "Cicho-sza". Natomiast "Płynącymi łzami" (jak zaśpiewa w jednej ze swych piosenek) Andrzej Sikorowski z pewnością odtworzy niezapomnianą atmosferę, znaną z koncertów jego zespołu. Swoje występy wokalne artyści przeplatać będą opowiastkami i wspomnieniami, oprowadzając nas po magicznych uliczkach Krakowa.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Fajna impreza przerodziła się w komercję i doi pieniądze z naszych kieszeni. Gratuluję Ci sprowincjonalizowany elbląski domku kulturki. 40 zł za bilet? SKANDAL. Mam dwoje nastoletnich dzieci i (Bóg dał) męża! to 100 zł z kieszeni za jeden wieczór z kulturą. A won z kina, biblioteki i teatru! Z mężem pokocham się w domu, a dzieciaki niech idą się piep... za śmietnik, może od razu sobie coś pojedzą!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Qultura(2001-03-17)
 • Kultura dla bogatych - WDK = Wyłudź Dokumentnie Kasę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  emerytka(2001-03-20)
Reklama