UWAGA!

D'rollka Jerzego Domino

2019-09-04
Aktualizowany 2019-09-25 10:23
 
Elbląg, D'rollka Jerzego Domino
fot. nadesłana

„D'rollka - Zawijana historia na papierze ręcznie wodną farbą malowana” to tytuł wystawy Jerzego Domino. Tytułową d’rollkę na wystawie będzie można zobaczyć pod koniec września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

W swojej działalności artystycznej Jerzy Domino stworzył ok. 500 grafik, ze szczególnym upodobaniem działa w technice drzeworytu, linorytu, akwaforcie i monotypii. Zajmuje się również rysunkiem, akwarelą, malarstwem olejnym i akrylowym, w jego twórczym dorobku są również ilustracje książkowe. Wiele jego prac poświęconych jest tematyce elbląskiej, jednak nadchodząca wystawa ukarze twórczość artysty w innych obszarach poszukiwań oraz w nowej formule. Jerzy Domino zaprezentuje pracę malowaną farbami, retuszowaną ołówkiem, która wypełniona jest nakładającymi się na siebie opowieściami. Będzie to blisko 40-metrowa historia, w której przeplatają się oniryczne postacie, zwierzęta i zasnute tajemnicą monochromatycznych kolorów obrazy. A najwięcej o wystawie mówi jej tytuł: „D`rollka - Zawijana historia na papierze ręcznie wodną farbą malowana”.
      Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 września o godz. 18.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.
      Jerzy Domino (ur. 1957 r.) studiował historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz konserwację dzieł sztuki na Akademii Sztuk Pięknych. Uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w Instytucie Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Brał udział w licznych wystawach ogólnopolskich i zagranicznych.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • spoko, tylko ostatnio zastanawia mnie czemu ta instytucja nazywa sie Centrum Spotkań Europejskich ? że niby tak już Polska jest w Europie na zachodzie i tak fajnie juz jest ? słyszałem ale nie wiem czy to prawda że budynek nie będzie miał już tej korony na szczycie że ją likwidują ? to prawda ? jesli tak to co za głupek wydał takie zarządzenie ? przecież ta korona to symbol powinni ją powiększyć 5 razy i w niej zrobić jakaś fajną restauracje stylową artystyczną. .. ..
Reklama