UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

D'rollka Jerzego Domino

 
Elbląg, D'rollka Jerzego Domino
fot. nadesłana

„D'rollka - Zawijana historia na papierze ręcznie wodną farbą malowana” to tytuł wystawy Jerzego Domino. Tytułową d’rollkę na wystawie będzie można zobaczyć pod koniec września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

W swojej działalności artystycznej Jerzy Domino stworzył ok. 500 grafik, ze szczególnym upodobaniem działa w technice drzeworytu, linorytu, akwaforcie i monotypii. Zajmuje się również rysunkiem, akwarelą, malarstwem olejnym i akrylowym, w jego twórczym dorobku są również ilustracje książkowe. Wiele jego prac poświęconych jest tematyce elbląskiej, jednak nadchodząca wystawa ukarze twórczość artysty w innych obszarach poszukiwań oraz w nowej formule. Jerzy Domino zaprezentuje pracę malowaną farbami, retuszowaną ołówkiem, która wypełniona jest nakładającymi się na siebie opowieściami. Będzie to blisko 40-metrowa historia, w której przeplatają się oniryczne postacie, zwierzęta i zasnute tajemnicą monochromatycznych kolorów obrazy. A najwięcej o wystawie mówi jej tytuł: „D`rollka - Zawijana historia na papierze ręcznie wodną farbą malowana”.
       Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 września o godz. 18.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.
       Jerzy Domino (ur. 1957 r.) studiował historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz konserwację dzieł sztuki na Akademii Sztuk Pięknych. Uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w Instytucie Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Brał udział w licznych wystawach ogólnopolskich i zagranicznych.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama