UWAGA!

DAGADANA i przeszkadzajki

2010-02-28
Aktualizowany 2010-03-12 08:39
Elbląg, DAGADANA
DAGADANA (fot. nadesłane)

12 marca o godz. 20 w sali „U św. Ducha" w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się koncert polsko-ukraińskiej grupy DAGADANA. Muzycy łączą jazz, folk i elektronikę tworząc swój niepowtarzalny język. Publiczność proszona jest o przyniesienie na koncert zabawek - przeszkadzajek.

DAGADANA to polsko-ukraińskie trio. Tworzą je: Daga Gregorowicz - wokal, elektronika, Dana Vynnytska - wokal, piano i Mikołaj Pospieszalski - kontrabas, skrzypce. Poznali się przy okazji eksperymentowania z jazzem na krakowskich warsztatach International Summer Jazz Academy. Swoją postawą udowodniają, że odległość i granice między państwami, to żadna przeszkoda dla muzyki. Właśnie ona - muzyka – podparta przyjaźnią, przyciąga ludzi do siebie.
       Członkowie trio DAGADANA łączą różne style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.
       Ten międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony. Bilety na koncert można kupić na portierni głównej przy ul. św. Ducha i wszystkich placówkach Biblioteki Elbląskiej. Cena 15 zł.
       Publiczność proszona jest o przyniesienie na koncert zabawek - przeszkadzajek. Przy ich udziale stworzy z zespołem wieloosobową, radosną orkiestrę.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama