UWAGA!

Degustacje, kiermasz i taneczne warsztaty

 
Degustacje, kiermasz i taneczne warsztaty
fot. nadesłana

Chcesz bliżej poznać naszych wschodnich sąsiadów? Przyjdź na Good Artcountries Festiwal. Siódma edycja odbędzie się 25 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wstęp jest wolny.

Good Artcountries Festiwal rozpocznie się o godz. 12 w dużej Sali Kina Światowid występem dziecięcego zespołu tanecznego "Jantarnaja Rossyp" z Kaliningradu. O godz. 13 zaśpiewa zespół wokalny "Muzykalnaja Fa-Sol", także z Kaliningradu.
       Good Artcountries Festiwal zwany jest Festiwalem Dobrego Spotkania. To wydarzenie o charakterze transgranicznym, będące kontynuacją współpracy polsko - rosyjsko – litewskiej przy projekcie „Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła", dofinansowanego w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej. Celem festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom naszego miasta i okolic kultury i dziedzictwa naszych sąsiadów wschodnich.
       Nie zabraknie także atrakcji dla młodszych widzów. Specjalnie dla nich przygotowano warsztaty taneczne i konkursy z nagrodami. Odbędzie się również mini kiermasz rękodzieła nawiązującego do kultury Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Białorusi oraz degustacja potraw ukraińskich i rosyjskich. Wstęp jest wolny.
       Organizatorami Good Artcountries Festiwal są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", Ośrodek Współpracy Transgranicznej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej.
      
       "Jantarnaja Rossyp" z Kaliningradu
       Zespół powstał w 2009 roku przy gimnazjum nr 22 w Kaliningradzie. W zespole występują dzieci w wieku od 7-13 lat. Ich repertuar obejmuje tańce ludowe, współczesne i taniec klasyczny. Zespół dużo podróżuje po Rosji, Litwie i Polsce. Laureat litewskiego konkursu "Utriennaja zwiezda" , a także "Sławianskaja nuta " organizowanego w Olsztynie.
      
       "Muzykalnaja Fa-Sol" z Kaliningradu
       Zespół wokalny "Muzykalnaja Fa-Sol" powstał w 2000 roku. Występują w nim dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Zespół chętnie uczestniczy nie tylko w regionalnych wydarzeniach artystycznych, ale także międzynarodowych konkursach.Wielu solistów jest laureatami europejskich konkursów organizowanych m.in w Polsce i Czechach. Autorem wszystkich piosenek, muzyki i tekstów jest kierownik zespołu - Elwira Konowicz.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wstęp wolny czy za zaproszeniami i wejsciówkami jak na Koncert Orkiestry Wojskowej?I pewnie ilosć miejsc ograniczona bo przecież w sali czyli ograniczonej przestrzeni?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Agvarius(2014-10-24)