UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Demaskowanie stereotypów

2007-07-09
Aktualizowany 2007-07-10 23:33

W środę 11 lipca o godz. 17 w siedzibie Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 odbędzie się premierowy pokaz kolejnego filmu w ramach projektu „Aktywizacja międzygeneracyjna”. Tym razem film poświęcony będzie stereotypowemu postrzeganiu osób starszych i młodzieży.

Dotychczasowe trzy filmy (tj. „Pionierzy. Życie w powojennym Elblągu”, „Śladami przemian. Elbląg po 1989”, „Jestem elblążaninem i jestem z tego dumny”) poświęcone były tematyce dotyczącej bezpośrednio naszego miasta. Tym razem uczestnicy spotkania obejrzą materiał poświęcony stereotypowemu postrzeganiu osób starszych i młodzieży.
     Realizacja filmu jest wynikiem współpracy przedstawicieli inicjatywy telewizyjnej EMIT - Kamili Bubrowieckiej (redakcja), Joli Prokopowicz (redakcja) i Bartka Rybaczewskiego (zdjęcia i montaż), z przedstawicielem grupy seniorów - Heleną Pilejczyk (redakcja). Pieczę nad miesięczną realizacją sprawował Stanisław Puchalski z Fundacji Elbląg - koordynator projektu.
     - Wszyscy jesteśmy zdania, że pani Helena Pilejczyk niewątpliwie łamie stereotyp osoby starszej. Jest osobą bardzo aktywną i otwartą na współpracę, a przy tym z wielkim optymizmem przyjęła pomysł realizacji filmu. Przedstawiła nam kilka swoich pomysłów, podpowiedziała z kim moglibyśmy porozmawiać - to były bardzo cenne wskazówki - mówi Kamila Bubrowiecka.
     - Film ten zdecydowanie różni się od pozostałych nie tylko tematyką, ale samą konwencją. Odważyliśmy się na nieco inne ujęcie, korzystając przy tym z pomocy przedszkolaków, rysownika i tajemniczego głosu. Reszty nie zdradzę - mówi zagadkowo Bartek Rybaczewski.
     Po projekcji uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie dotyczącej tematu stereotypów osób starszych i młodzieży. To także okazja do wyrażenia opinii na temat samego filmu. Wszystkich zainteresowanych Fundacja Elbląg serdecznie zaprasza.
     Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 055 236 98 88 oraz adresem e-mail: biuro@fundacja.elblag.pl.
     Projekt „Aktywizacja międzygeneracyjna", finansowany jest w ramach programu „Łączymy pokolenia”, realizowanego przez Fundację PZU i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama