UWAGA!

Die Klangegruppe

Elbląg, Die Klangegruppe

Wyjątkowo w niedzielę otwarto w Galerii EL dwie nowe wystawy. Przywiózł je do Elbląga Gerard Jürgen Blum-Kwiatkowski, założyciel Galerii EL, mieszkający od wielu lat w Niemczech. Elementem wernisażu był muzyczny performance.

Z Gerardem Kwiatkowskim do Elbląga przyjechali niemieccy artyści - twórcy wystawy „Inteligibilne procesy”: Veronika Rodenberg, Michael Schütz, Charly Möller, Günter Blechschmidt, Heinz Kasper, Norbert Zeitner, Klaus Hochberger oraz grupa Die Klangegruppe w składzie: Dieter Zaha, Birgit Wetzka i Eike Bolland.
     „Muzyczny performance Die Klangegruppe, nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że okazał się spektakularny, nadzwyczajny i wyjątkowy - pisze na stronach Galerii EL Marta Karaś. - Wprawić w drganie i wydobyć dźwięk z metalowych blach za pomocą młotków i smyczków, ale uczynić to tak, iż cała przestrzeń wokół staje się membraną owego dźwięku, cała drży i wibruje - potrafią jedynie szamani brzmienia, a tymi Die Klangegruppe bez wątpienia pozostaje.”
     Obie wystawy - „Inteligibilne procesy” i „Otwarta książka miasta Hünfeld” - można oglądać w Galerii do 25 maja.
     Organizację wystaw i pobytu Gerarda Kwiatkowskiego wsparła finansowo firma Alstom Power.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Zwyczajne prezentacje pogranicza Sztuk, jakich pełno w Europie. Wioski Sztuki to pomysły z 30 letnim stażem, ale w krajach cywilizowanych. Nie przesadzajmy z tym prowincjonalnym uwielbienieniem dla działań Pana Kwiatkowskiego - Bluma. On nie jest żadnym prekursorem nowej Sztuki ani kreatorem oryginalnych rozwiązań teoretycznych. Już słyszę krzyk miejscowych notabli od kultury, gdyby w Galerii EL zagościła jedna z młodych, awangardowych, Grup Plastycznych np; z Warszawy.
 • Takich, które to anektują przestrzeń zapachem własnego kału? albo kopulują z Chrystusem? www.waa.art.pl wybitni warszawiacy są zawsze lepsi niz Niemcy :):)) www.waa.art.pl
 • ooo taka transmisje też bym chetnie obejrzal anie tam jakieś klangory
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sokół(2008-04-02)
 • Bardzo zła organizacja całego wernisażu, skoro wiadomy był "muzyczny performance" trzeba było najzwyczajniej w świecie rozstawić krzesełka (tak jak to się robi w galeriach na poziomie, a za taką Galeria niewątpliwie uchodzi), a tak ludzie tłoczno zebrali sie wokół, 80 % nic nie widziało, większość szeptała. W pewnym momencie stojąc z tyłu za tą chmarą ludzi miało się wrażenie totalnego bez sensu, gdzieś dzwoniło, coś huczało, dla mnie efekt był taki że równie dobrze mogło to być puszczone z "taśmy", po pewnym czasie nogi zaczynały boleć i szyja od ciągłego prężenia. Galeria się nie popisała i bardzo mnie zawiodła, ciekawe wydarzenie z którego wyszłam bo nie mogłam go należycie odebrać. ..
Reklama