UWAGA!

Digitalizacja w Ogrodach

 Elbląg, Digitalizacja w Ogrodach
fot. nadesłana

Działająca na co dzień w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” Regionalna Pracownia Digitalizacji zaprezentuje się już dziś i jutro (8-9 kwietnia) podczas imprezy „Przekrocz granice rzeczywistości” w Centrum Handlowym Ogrody.

Regionalna Pracownia Digitalizacji powstała dla digitalizacji i udostępniania dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur w sieci. Pracownia, jako pierwsza w regionie, archiwizuje eksponaty w technice 3D. W wirtualnej rzeczywistości prócz form przestrzennych, można również oglądać ponad sto kapliczek, a także eksponaty z muzeów Warmii i Mazur.
       W jaki sposób obiekty dziedzictwa kulturowego istniejące realnie trafiają do sieci? W Centrum Handlowym Ogrody 8 i 9 kwietnia w godz. 16 -20 zaprezentowane zostanie działanie posiadanych przez pracownię skanerów 3D, dzięki którym jest to możliwe. W ich obsłudze, każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, którzy będą mogli spróbować złożyć model zabytkowego domu z papieru.
       Dzięki działaniu Regionalnej Pracowni Digitalizacji w sieci w 3D można oglądać wybrane elbląskie Formy Przestrzenne, zbiory z Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu, ale także z muzeów we Fromborku, Węgorzewie, Olsztynku czy Nowym Dworze Gdańskim. Ostatnio pracownia zdigitalizowała obiekty z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, które zostały odkryte na wykopaliskach w latach 2014-2015. Pracownia zrealizowała również wirtualne spacery, m.in. po elbląskiej starówce, muzeach w Elblągu, Fromborku czy Węgorzewie.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

       Pokazy organizowane przez Światowid będą częścią imprezy "Przekrocz granice rzeczywistości", podczas której zostanie zaprezentowana po raz pierwszy aplikacja theMuseum, przedstawiająca przedwojenną starówkę w technologii 3D.
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama