UWAGA!

Dla fanów reggae i nie tylko

 Dla fanów reggae i nie tylko
fot. nadesłana

Zespół November Project jest ewenementem na rynku muzycznym. Tworzy go dwunastu muzyków, z których siedmiu jest niepełnosprawnych. Swoją muzyką wykraczają poza podziały. Na ich koncerty przychodzą wszyscy, bo bariera między pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi nie ma tutaj znaczenia. Koncert zainauguruje Międzynarodowe Spotkania Artystyczne – 20 listopada.

November Project to rootsrockowa rastaferajna z Osiedla Przyjaźń w Warszawie. Kolorowa gromada wesołych nieboraków, dla których nie ma granic. Wiek, zainteresowania, niepełnosprawności, nie stanowią przeszkód. WSZYSCY JESTEŚMY SPECJALNEJ TROSKI – to ich hasło.
       Jak sami twierdzą - tworzone przez nich Dziarskie Regie to gruba pajda pozytywnej, żywiołowej energii, która porusza truposza a ich dzikie, radosne, rytualne koncerty to armata miłości, która trafia prosto w serce i wyzwala zwierzę.
       Autorem większości tekstów jest charyzmatyczny wokalista grupy „Paprodziad” (który jest też członkiem zespołu Łąki Łan) – człowiek o niespożytych pokładach energii oraz elektryzującym głosie.
       Pozytywna, żywiołowa energia przekazywana przez nich podczas koncertów porusza nie tylko fanów reggae. Zespół koncertował w wielu klubach w Warszawie, Lublinie, Dobrym Mieście, Krakowie, oraz wielu innych miastach. Na swoim koncie ma koncerty z takimi wykonawcami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mika Urbaniak, Henryk Miśkiewicz, Mateusz Pospieszalski, a także Andrzej Smolik.
      
       7.Międzynarodowe Spotkania Artystyczne organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” odbędą się w dniach 20 – 23 listopada.
      
MSA to impreza integracyjna, w której, co roku, biorą udział osoby z Polski i zagranicy. Program jest brzegi wypełniony różnorodnymi wydarzeniami kulturalnymi, wśród których są warsztaty, spektakle, wystawy, pokazy i konferencja.
       Koncert zespołu November Project odbędzie się 20 listopada o godz. 19. Wstęp wolny.
      
       Patronat Honorowy nad 7. Międzynarodowymi Spotkaniami Artystycznymi objął Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Projekt realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programu Edukacja - priorytet Edukacja kulturalna, środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasto Elbląg.

       Głównym Partnerem imprezy jest Grupa Lotos S.A. Sponsorem – FLSmidth MAAG Gear.
Patroni medialni: Magazyn Integracja, Portal dla osób z niepełnosprawnością www.niepelnosprawni.pl, Razem z Tobą, Platforma Kultury, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Portal Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...