[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dla kogo literacki Wawrzyn?

Elbląg, Jedna z nominowanych książek.
Jedna z nominowanych książek.

W środę 23 maja poznamy laureata Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2011. Nominowanych jest pięć książek. Tego samego dnia zostanie też przyznany tytuł Bibliotheca Bona dla najlepszych bibliotek publicznych województwa.

Wśród laureatów siedmiu poprzednich edycji regionalnej nagrody literackiej są m.in. Mariusz Sieniewicz (2010 r. – za „Miasto szklanych słoni”), Krzysztof Beśka (2009 r. za „Fabrykę frajerów”), Kazimierz Brakoniecki (2008 r. za „Historie bliskoznaczne”) i Włodzimierz Kowalewski (2007 r. za „Excentryków”).
       Za 2011 r. nominacje otrzymały książki: Waldemara Kontewicza – „Braniewnik” (wydawnictwo Mamiko z Nowej Rudy), Kazimierza Brakonieckiego – „Dziennik berliński” (wydawnictwo Forma; Stowarzyszenie OFFicyna ze Szczecina – Bezrzecze), Leszka Adamczewskiego – „Łuny nad jeziorami” (wydawnictwo Replika z Zakrzewa), Waldemara Mierzwy – „Miasteczko” (wydawnictwo Oficyna Retman z Dąbrówna) oraz Tomasza Białkowskiego – „Teoria ruchów Vorbla” (wydawnictwo JanKa z Pruszkowa).
       – Suwerenna decyzja o przyznaniu Wawrzynu należy do kapituły powołanej z inicjatywy zarządu oddziału Polskiego Towarzystwa Czytelniczego oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie – informuje dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Andrzej Marcinkiewicz. – Podstawą rozpatrzenia przez kapitułę zasadności nagrody jest biograficzny, tematyczny lub twórczy związek książki z regionem Warmii i Mazur. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać dziennikarze, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, instytucje kultury oraz czytelnicy. Nominowane książki prezentowane są w mediach. Głosami czytelników „Gazety Olsztyńskiej”, słuchaczy Radia i widzów Telewizji Polskiej Oddział w Olsztynie przyznana zostaje Nagroda Czytelników.
       Kapitułę Wawrzynu tworzą: Marek Barański, Bernadetta Darska, Sławomir Fafiński, Jarosław Kowalski, Andrzej Marcinkiewicz, Wojciech Ogrodziński i Joanna Wilengowska. Nagrodę wręczy Marszałek Województwa podczas gali w Starym Ratuszu WBP. W czasie tej samej uroczystości zostanie też przyznany – już po raz czwarty – tytuł Bibliotheca Bona 2011.
       – Tytuł ten otrzymują placówki wyjątkowe, aktywne w zaspokajaniu potrzeb środowiska lokalnego, wyróżniające się inicjatywnością, a przede wszystkim doskonałą współpracą na linii biblioteka – organizator. Biblioteki oceniane są w trzech kategoriach: bibliotek miejskich, miejsko-gminnych i gminnych – wyjaśnia Andrzej Marcinkiewicz.
       Warto dodać, że konkurs literacki, choć nie o zasięgu regionalnym, a lokalnym, od szeregu lat organizuje Fundacja Elbląg. Rozstrzygnięcie 10. edycji tego przedsięwzięcia nastąpi w czerwcu.
      
Agnieszka Jarzębska, eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama