UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dla menadżerów kultury

Elbląg, Dla menadżerów kultury

W Światowidzie trwa dwudniowe (27-28 lutego) szkolenie z cyklu „Vademecum menedżera kultury". Uczestniczą w nim pracownicy samorządowych instytucji kultury z Polski i Rosji.

Celem projektu, oprócz podniesienia kompetencji pracowników instytucji kultury, jest wymiana doświadczeń oraz zacieśnienie współpracy pomiędzy samorządowymi instytucjami obszaru transgranicznego. Projekt został zainaugurowany konferencją, która odbyła się 27 stycznia w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. W ostatnich dniach stycznia uczestnicy projektu wzięli udział w pierwszym spotkaniu w ramach projektu – szkoleniu wyjazdowym, które zorganizowane zostało w Iławie. Zajęcia odbywały się w dwóch blokach: merytorycznym oraz tanecznym.
       Uczestnikami projektu są pracownicy samorządowych instytucji kultury z Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Przez osiem miesięcy będą oni uczestniczyli w szkoleniach, warsztatach, konferencjach oraz wizytach studyjnych w ośrodkach kultury w Polsce oraz Kaliningradzie. Zajęcia odbywają się w systemie weekendowych zjazdów raz w miesiącu.
       W trakcie spotkań, które odbywają się w Światowidzie uczestnicy projektu biorą udział m. in. w seminariach na temat „Roli i znaczenia edukacji artystycznej w rozwoju dzieci i młodzieży", „Bezpieczeństwa organizacji imprez masowych - przepisy i wymogi prawne", czy warsztatach pt. „Rola instruktora w zespołach artystycznych". Podczas tego weekendu przewidziana jest wizyta studyjna w CSE Światowid. Uczestnicy projektu obejrzą zmodernizowane pomieszczenia i pracownie placówki (pracownię ceramiczną, sale kinowe, galerię) nowoczesne studio telewizyjne czy nowopowstałą pracownię fusingu i witrażu. Poznają także sposób funkcjonowania placówki i zapoznają się z projektami, które są realizowane.
       W programie szkoleń znajdują się również tematy dotyczące organizacji imprez masowych, wiedzy z zakresu budżetowania przedsięwzięć kulturalnych, kształtowania wizerunku imprezy, współpracy z mediami i kształtowania wizerunku publicznego czy źródeł finansowania przedsięwzięć kulturalnych. Z kolei instruktorzy tańca wezmą udział w szkoleniach i warsztatach z zakresu przygotowywania i prowadzenia działań tanecznych (obozy taneczne, turnieje i festiwale tańca) oraz edukacji tanecznej dzieci i młodzieży.
      
       Projekt został dofinansowany ze środków Programu "Fundusz Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych" w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wie ktoś może co to za loty, nowych helikopterów pogotowia lotniczego, nad miastem od paru dni się odbywają. .. szczególnie po zmroku. .? Ćwiczą czy co?. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwer(2010-02-28)
 • No może kultury to nie dotyczy choć tej materialnej na. pewno. Gdański oddział pogotowia lotniczego tenuje zapamiętale załogi nowego EUROCOPTERA, które podobnie jak w cywilizowanym świecie aby latać regularnie na nowym śmigłowców muszą przejść bardzo intensywny trening. A ponieważ elbląskim szpital ma jedno z najlepszych w Polsce lądowisk dla helikopterów żwiczą to u nas bo w gdańsku lądowisko jest jedynie na Rębiechowie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-03-01)
 • Pytanie retoryczne: czy Agorygen Zamiejscowy oszalał ?.
 • Wszystkie te informacje są do sprawdzenia i potwierdzenia i pojęcie pytania retorycznego zresztą także.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-03-01)
Reklama