UWAGA!

Dla Najlepszego z Najlepszych Księżycowa Statuetka

 
Elbląg, Dla Najlepszego z Najlepszych Księżycowa Statuetka

Już dziś (23 sierpnia) sceną na Dziedzińcu Galerii El zawładną Laureaci – oprócz tych, którzy wygrali uznane festiwale ogólnopolskie, w tym roku na Festiwalu Piosenki Wartościowej zaprezentuje się również wokalistka z Chorwacji.

- Koncert Laureatów to bardzo ważna część naszego Festiwalu – mów Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Elbląskich Nocy. - Dla stawiających pierwsze kroki na scenie muzycznej udział w Elbląskich Nocach jest okazją do konfrontacji swoich osiągnięć z innymi wykonawcami i walki nie tylko o Księżycową Statuetkę - czyli nagrodę dla "Najlepszego z najlepszych", ale także o nagrodę finansową, ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
       W 2007 roku w Koncercie Laureatów występowały na jednej scenie – Natalia Sikora, zwyciężczyni ostatniej edycji programu The Voice of Poland oraz Malwina Koteluk, która za swoją debiutancką płytę otrzymała dwa Fryderyki. Mela Koteluk, dziś występuje na Elbląskich Nocach jako gwiazda wieczoru.
       Podczas Koncertu Laureatów o uznanie publiczności i jurorów walczyła również Dorota Osińska, wygrywając Festiwal w 2001 roku. Dorota w 2011 roku występowała na Elbląskich Nocach podczas bezpłatnych koncertów w Bażantarni, próbowała także swoich sił w ostatniej edycji programu The Voice of Poland, robiąc ogromne wrażenie na jurorach i ostatecznie zajmując drugie miejsce.
       Z kolei w 2003 roku nagroda publiczności powędrowała do Janusza Radka. Księżycową Statuetkę wygrywały również zespoły – były wśród nich m.in. Dziewczyny, które brawurowym wykonanie piosenki „Sex on the beach” zdobyły uznanie publiczności. W 2004 roku Festiwal wygrał Piotr Rogucki z zespołem Coma.
       - Widać więc, że elblążanie wybierając zwycięzców Festiwalu wykazują się naprawdę dobrym gustem, a zwycięzcy są utalentowani i zdeterminowani, potrafią odnieść sukces na trudnym polskim rynku muzycznym – dodaje Aleksandra Bednarczuk.
      
       Laureaci, którzy wystąpią na tegorocznych Elbląskich Nocach:
       Zespół ROBODROM - Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie – I miejsce
       Monika Szymczyk - Warszawska Scena Bardów – nagroda Złoty Klucz
       Alicja Piątek - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej – II miejsce
       Alicja Kuszowska – Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? – I miejsce
       Paulina Walendziak – Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy – Grand Prix
       Justyna Woźniak – Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy poezję w Olsztynie – Nagroda Główna im. Agnieszki Osieckiej
       Sonja Biščan – Konkurs Sonar w Chorwacji – Główna Nagroda
       Program pozostałych dni na stronie internetowej CSE Światowid. Bilety do kupienia w kasie CSE Światowid oraz na miejscu imprezy - na godzinę przed wydarzeniem.
      
      
       Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama